Książę William podjął decyzję ws. przyszłości księcia George’a. Dość odważną jak na następcę tronu

Książę William i książę George

Książę William i książę George

Książę George jest trzeci w kolejce do królewskiego tronu. Książę William podjął decyzję, która nie do końca może spodobać się królowej Elżbiecie II. Jaką?

Życie George’a od początku śledzą miliony ludzi na całym świecie. Książę przyszedł na świat w Szpitalu Świętej Marii w londyńskiej dzielnicy Paddington 22 lipca 2013 roku. W tym samym szpitalu księżna Diana urodziła jego ojca Williama. Chłopcu nadano imiona: George Alexander Louis. Jest 3. w kolejce do brytyjskiego trony, zaraz po dziadku i ojcu.

Jak rodzice przygotowują go do wielkiej życiowej roli? William zrobi wszystko, żeby jego syn nie przeżywał tego, co on sam jako dziecko.

Jak książę William przygotuje George’a do roli króla?

Może i ma dopiero osiem lat, ale książę George już wie, że jest coś, co odróżnia go od rodzeństwa i innych dzieci w jego wieku. Według królewskiego historyka i pisarza Roberta Laceya, książę i księżna Cambridge około roku temu posadzili swego najstarszego syna i powiedzieli mu, że pewnego dnia zostanie królem Anglii, podążając śladami swojej babci królowej Elżbiety II, dziadka księcia Karola i ojca.

Może pewnego dnia George sam opowie nam tę historię – pisze Robert w swojej książce Battle of Brothers – Ale gdzieś w okolicach siódmych urodzin chłopca latem 2020 r. uważa się, że jego rodzice bardziej szczegółowo opisali, na czym polega życie księcia w przyszłej królewskiej służbie i obowiązkach.

Chociaż nie ma wątpliwości, że książę, który uwielbia grać w tenisa i uczy się gry na gitarze, jest wciąż zbyt młody, aby w pełni zrozumieć, jaka przyszłość go czeka, królewscy eksperci twierdzą, że w szczególności książę William jest zdeterminowany, aby zapewnić George’owi normalne życie, jak to możliwe, gdy jest jeszcze młody. Podjął decyzję bardzo niepopularną na brytyjskim dworze. Tradycją bowiem jest, że najbliżsi następcy tronu są odpowiednio szkoleni od najmłodszych lat. George jest traktowany w szczególny sposób – ma o tym dowiedzieć się jak najpóźniej.

Przede wszystkim William chce, aby wraz z Charlotte i Louisem miał szczęśliwe i stabilne życie rodzinne, nietknięte rozwodem, jak jego własne — wyjaśnia królewski pisarz Phil Dampier. – Będzie chciał dać George’owi i dzieciom miłość i przywiązanie, których brakowało jego wychowaniu. Dlatego spędzają tak dużo czasu w swoim domu w Norfolk, gdzie George chodził do lokalnego przedszkola, chodzi na plażę i do lasu, czasem ze swoją babcią Carole Middleton i bawi się z miejscowymi dziećmi.

William i Kate doszli do porozumienia, że ​​we właściwym czasie wyjaśnią George’owi bardziej szczegółowo nadzwyczajne okoliczności, w jakich się urodził.

William wie, jak to jest, więc będzie miał gotowe odpowiedzi i delikatnie wyjaśni wszystko George’owi, kiedy nadejdzie czas. Sztuką będzie nie wywierać na niego zbyt dużej presji, jednocześnie zdając sobie sprawę, że na dłuższą metę ma niewielki wybór w swoim przeznaczeniu. To nie będzie łatwa rozmowa, ale myślę, że William i Kate upewniają się, że ma szczęśliwe dzieciństwo, aby dać mu solidne podstawy do radzenia sobie z resztą życia.

W rozmowie z magazynem GQ w 2017 roku William powiedział, że zrobi wszystko, aby George nie czuł presji związanej z życiem za murami pałacu.

Stabilność w domu jest dla mnie bardzo ważna. Chcę wychować moje dzieci w szczęśliwym, stabilnym i bezpiecznym świecie, a to jest tak ważne dla nas obojga jako rodziców – powiedział – Chcę, żeby George dorastał w prawdziwym, żywym środowisku. Nie chcę, żeby dorastał za murami pałacu, musi tam być… Będę walczył o to, żeby mieli normalne życie.

Książę zapewnił także, że nie jest zwolennikiem szkoły z internatem dla najstarszego syna. Nie chce, żeby jego pierworodny przeżywał to, co on w dzieciństwie.


Książę George - 8. urodziny

Książę George - 8. urodziny

Lupo, Kate Middleton, książę William, książę George

Lupo, książę George

Książę George

Książę George

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×