Szukaj

Książę William pękł podczas przemowy. Opowiedział o traumie po tragicznej śmierci księżnej Diany

Książę William mówił o koszmarze jaki przeżył po śmierci księżnej Diany. Syn królowej ludzkich serc opowiedział o traumie sprzed lat, podczas spotkania z rodzinami ofiar ataku terrorystycznego w Nowej Zelandii. Jego poruszające słowa cytują dzisiaj wszystkie brytyjskie portale informacyjne.
Księżna Diana, książę William

Księżna Diana, książę William

Książę William w chwili śmierci swojej matki, księżnej Diany, miał zaledwie 15 lat. Dopiero po niemalże dwóch dekadach, stojąc przed licznie zebraną publicznością przeżywającą podobną łamiącą serca tragedię, odważył się opowiedzieć o uczuciach, jakie towarzyszyły mu podczas tragicznych wydarzeń w jego młodym życiu.

Kilka dni temu William udał się z oficjalną wizytą do Nowej Zelandii, w której 15 marca doszło do ataków terrorystycznych na meczety w mieście Christchurch. W wyniku strzelaniny zginęło 50 osób. Podczas spotkania z lokalnymi mieszkańcami w jednej z muzułmańskich świątyń, w których doszło do rozlewu krwi, książę Cambridge wygłosił poruszającą przemowę. Jego słowa cytują natychmiast trafiły na czołówki wszystkich poczytnych brytyjskich portali informacyjnych:

15 marca w tym pokoju wydarzyła się tragedia. Terrorysta usiłował posiać podział i nienawiść w miejscu, w którym gości wspólnota i bezinteresowność. Myślał, że może zmienić to miejsce. Jestem tu, by udowodnić światu, że mu się to nie udało.

William publicznie przyznał, że doskonale rozumie cierpiących, którzy stracili swoich najbliższych w tragicznych okolicznościach, bowiem sam w 1997 roku przeżyła równie bolesną, nagłą stratę własnej matki:

Miałem powód, by zastanawiać się nad żalem, nagłym bólem i stratą w moim życiu. Zdałem sobie sprawę, że oczywiście żal może zmienić punkt widzenia, doznajesz szoku, smutku lub bólu, ale nie wierzę, że smutek zmienia to, kim jesteś.

Spodziewaliście się takiej szczerości z ust księcia Williama?

Zobacz: Księżna Kate i książę William rozwodzą się?! Brytyjczycy zamarli na widok okładki tabloidu! Co ujawniono?

Zobacz: Książę Louis skończył roczek. Zebraliśmy najważniejsze zdjęcia syna Kate i Williama! Najnowsze powstało wczoraj!

Zobacz: Meghan Markle miesza w małżeństwie Kate i Williama! Sensacyjne doniesienia tabloidu brzmią jak ponury żart


księżna Diana z synami

księżna Diana z synami

Księżna Diana z Harrym i Williamem na feriach

Księżna Diana z Harrym i Williamem na feriach

Książę William w 1987 roku

Książę William w 1987 roku

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×