Szukaj

Książę William już wrócił do pracy. Nie wygląda na przejętego odejściem Harry’ego z rodziny królewskiej

Książę William postanowił przełamać impas w rodzinie królewskiej i zamiast debatować o Meghan i Harrym, wrócił do pracy. Najbardziej jednak zaskakuje jego uśmiech i dobry humor. Jest ponad rodzinne problemy? Czy może jednak uśmiechem próbuje przykryć złość na brata?

książę Harry i książę William - chrzestni Meghan Markle i księcia Harry'ego

Zaledwie dzień po tym, jak Harry wycofał się z rodziny królewskiej i zaczął przygotowywać się do wyprowadzki do Kanady, książę William jakby nigdy nic wrócił do pracy. A podobno William był zdegustowany decyzją swojego brata. Ich relacja, zwłaszcza w ciągu ostatnich dni, miała znacznie się pogorszyć. Ale jak przystało na wnuków Elżbiety II, żeby przeciąć wszelkie medialne spekulacje, wydali wspólne oświadczenie:

Pomimo wyraźnych zaprzeczeń w brytyjskiej gazecie pojawiła się fałszywa historia spekulująca na temat relacji między księciem Sussex, a księciem Cambridge. Dla braci, którzy tak bardzo troszczą się o problemy związane ze zdrowiem psychicznym, używanie w ten sposób zapalnego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe – czytamy we wspólnym oświadczeniu.

Jednak mało kto wziął te słowa na poważnie. Nie pomogło też oświadczenie samej królowej:

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny.

Książę William nie przeżywa skandalu z bratem

Rodzina królewska wciąż jest pod medialnym obstrzałem. Każdy gest jej członków jest szeroko komentowany. Nawet niezadowolona mina księcia Williama, który został przyłapany we wtorek przez paparazzi, gdy opuszczał Pałac Kensington trafiła na pierwsze strony gazet. William wziął chyba sobie to do serca i dziś postanowił, jak gdyby nigdy nic, wyruszyć do pracy.

Rano zawiózł dzieci do szkoły, a potem udał się do Pałacu Buckingham, gdzie spotkał się m.in. z Ollym Robbinsem, negocjatorem w sprawie Brexitu, a także Andrew Straussem, byłym kapitanem angielskiej drużyny krykieta. Wyglądał na zadowolonego, jakby już wszystko było załatwione. Ale może to tylko dobra mina do złej gry?

View this post on Instagram

A closer look at some of today’s Investiture recipients ????️ honoured by The Duke of Cambridge at Buckingham Palace: 1. Father Brian D’Arcy, presented with an OBE for his work on Cross Community Relations in Northern Ireland. 2. Sir Andrew Strauss, former @englandcricket captain, Knighted for services to Sport. 3. Margaret and William Foster MBE, who have fostered 183 children over 34 years. 4. Musician @miamatangi MBE — who funded Youth Action International’s work to help youth break out of cycles of violence and poverty in war torn African communities. Anyone can nominate someone for an honour — visit @CabinetOffice to find out more. Photos and footage courtesy of PA / BCA

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


Harry i William na premierze filmu

Harry i William na premierze filmu "Nasza planeta"

Książę William
Książę William

Książę William

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×