Największy idol Williama? Spore zaskoczenie. Brytyjskiego księcia inspiruje… Amerykanin

Książę William

Książę William

Książę William podczas wywiadu ujawnił, kto jest jego idolem. Ta postać inspiruje go od wielu lat. Sprawdźcie, o kim mowa. 

Książę William pewnego dnia zasiądzie na tronie Wielkiej Brytanii. Chociaż przed nim w kolejce do tronu jest jeszcze jego ojciec, Karol, mąż Kate od wielu lat sumiennie przygotowuje się do swojej roli. Bierze udział w spotkaniach, w których trakcie reprezentuje interesy monarchy, królowej Elżbiety II. Często towarzyszy mu żona Kate.

Małżonkowie, gdziekolwiek się nie pojawiają, inspirują uczestników danego wydarzenia. Zachwycają stylizacjami, a także zachowaniem. Podobno są zgodni nie tylko w miejscach publicznych, ale także dobrze dogadują się za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham.

Wspólnie wychowują troje dzieci. Najstarszy George niedługo będzie świętować ósme urodziny. Charlotte niedawno skończyła sześć lat. Najmłodszy z całej trójki, Louis, urodził się w 2018 roku.

Mimo iż przez pandemię koronawirusa, dzieci Kate i Williama nieczęsto pojawiają się publicznie, w czerwcu razem z ojcem gościły podczas wydarzenia sportowego. Zdjęcia zrobione tego dnia błyskawicznie obiegły media.

Książę William ujawnił swojego idola. Kto go inspiruje?

Książę William wspiera wiele inicjatyw. Niedawno udzielił wywiadu, który promował Earthshot prize, nagrody przyznawane instytucjom przyczyniającym się do ochrony środowiska. Mąż Kate podczas rozmowy niespodziewanie wskazał swojego idola. Powiedział, że od wielu lat inspiruje go postać prezydenta Johna F. Kennedy’ego:

Od dawna inspiruje mnie misja prezydenta Johna F. Kennedy’ego z 1961 roku, który chciał w ciągu dekady umieścić człowieka na Księżycu. Wówczas wydawało się to szalone. Dopiero co wystrzelono pierwszego satelitę. Wydawało się, że Księżyc w tak krótkim czasie nie jest możliwy do zdobycia. Ale Kennedy zainspirował ludzi do zorganizowania i użycia najlepszych umiejętności.

Książę William dodał, że taka ambicja nadal ma kluczowe znaczenie. Uważa, że powinna ona się pojawiać także w kwestiach związanych ze środowiskiem, ponieważ jeśli nie zadba się o nie teraz, przyszłe pokolenia będą musiały się mierzyć z negatywnymi skutami:

Jeśli nie będziemy działać w tej dekadzie, szkody, które wyrządziliśmy, będą nieodwracalne. A skutki odczuwane nie tylko przez przyszłe pokolenia, ale przez nas wszystkich żyjących dzisiaj. Najbardziej ucierpią ci najsłabsi, ci z najmniejszą ilością zasobów i ci, którzy zrobili najmniej, by spowodować zmiany klimatyczne.

W tym roku nagrody Earthshot prize zostaną przyznane w październiku.


Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×