Książę William i Kate wysłali ukrytą wiadomość do Meghan i Harry’ego. To tylko pogłębi rodzinny konflikt

Książę William i księżna Kate

Książę William i księżna Kate

Książę William i księżna Kate wysłali ukrytą wiadomość do Harry'ego i Meghan Markle. Tak przynajmniej twierdzi zagraniczna prasa, która ujawnia szczegóły.

Odkąd Meghan Markle i książę Harry w zeszłym roku opuścili rodzinę królewską, co jakiś czas stają się bohaterami kolorowej prasy. Ta szczególnie chętnie rozpisuje się na temat konfliktu rzekomo trwającego między małżonkami a księciem Williamem i jego żoną Kate. Przez długi czas tabloidy upierały się, że wybuchł on przez byłą aktorkę, która nie potrafiła pohamować emocji i przed swoim ślubem powiedziała o trzy słowa za dużo w kierunku żony przyszłego króla.

Są jednak i takie brukowce, które uważają, że to nie panie, a ich mężowie toczą ze sobą wojnę. To ona doprowadziła do tego, że na początku roku Harry odciął się od bliskich i przeniósł się z żoną i synem do Stanów Zjednoczonych. Przez pewien czas było tak źle, że podobno starszy z braci nie chciał angażować młodszego w sprawy związane z ich bliskimi:

Książę William nie włącza Harry’ego do dyskusji o sprawach rodzinnych, nie chce mieszać go do wydarzeń związanych z bliskimi lub monarchą. Stara się nawet odebrać mu przywileje, chcąc przejąć jego funkcję szefa Królewskiej Marynarki Wojennej — podaje osoba z otoczenia braci.

Książę William i księżna Kate wysłali wiadomość do Meghan i Harry’ego

Książę William skupia się na pracy w rodzinie królewskiej. Po finale Euro 2020, gdy angielscy kibice dopuścili się rasistowskich zachowań, wyraźnie się im przeciwstawił. W tej sprawie wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że sytuacje takie jak te, są niedopuszczalne:

Jestem wstrząśnięty rasistowskim atakiem na angielskich zawodników po wczorajszym meczu. To absolutnie niedopuszczalne, by piłkarze musieli mierzyć się z tak odrażającym zachowaniem. To musi skończyć się teraz, a każdy, kto się tego dopuścił, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności — czytamy w oświadczeniu, które obiegło social media.

Ekspert od spraw związanych z rodziną królewską, Duncan Larcombe, donosi, że jest to o tyle istotne, że można odnieść wrażenie, że w ten sposób on i Kate wysłali ukrytą wiadomość do Meghan i Harry’ego, że życie w rodzinie toczy się bez nich. To może pogłębić trwający rodzinny konflikt:

Chociaż William zawsze wypowiadał się przeciwko rasizmowi, jego oświadczenie tym razem było naprawdę mocne i szczególnie istotne po oskarżeniu Harry’ego i Meghan wobec rodziny królewskiej. To tak jakby wysłali tajną wiadomość, że życie toczy się dalej – z nimi lub bez nich – komentował w Closer.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Meghan Markle wyznała przed kamerami, że ona i jej mąż w rodzinie królewskiej doświadczyli przejawów rasizmu. Jedna z bliskich osób zadała pytanie o kolor skóry Archiego.


Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate uczcili 10. rocznicę ślubu

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×