Szukaj

Kate i William połączyli się przez Skype’a z rówieśnikami ich dzieci. Na parę czekała przeurocza niespodzianka

Książę i księżna Cambridge za pomocą Skype'a połączyli się z rówieśnikami księcia George'a i księżniczki Charlotte. Para przekazała wielkanocne życzenia i zdobyła się na zabawną rozmowę z dziećmi.
William Kate

William Kate

Mimo że w Anglii właśnie trwa przerwa wielkanocna, to nie wszystkie szkoły są zamknięte. Casteron Primary Academy pozostała otwarta, gdyż chodzą do niej dzieci pracowników, którzy świadczą usługi medyczne w pobliskim szpitalu w związku z pandemią COVID-19. Dlatego też nauczyciele pozostają na swoich stanowiskach i służą pomocą uczniom w tym trudnym czasie.

Casterton Primary Academy stała się centrum dla pięciu lokalnych akademii: Castercliff Primary Academy, Pendle Primary Academy, Colne Primet Academy, West Craven High School i Casterton Primary Academy.

Książę William i Księżna Kate zaskoczyli nauczycieli i uczniów wideorozmową z pałacu

Książę William i Księżna Kate postanowili podziękować nauczycielom w nietypowy sposób. W związku z zagrożeniem koronawirusem możliwość spotkań została mocno ograniczona, dlatego też zadzwonili z pałacu za pomocą wideorozmowy, czym zaskoczyli wszystkich. Kate, ubrana w musztardowy sweter, podziękowała jednemu z nauczycieli, kierując do niego następujące słowa:

Gratulacje dla ciebie i wszystkich obecnych w tym czasie. To musi być wielka ulga dla wszystkich rodziców, którzy pracują obecnie w szpitalach, gdyż wiedzą, że ich dzieci wciąż mogą prowadzić normalne życie i są bezpieczne. Naprawdę świetna robota Was wszystkich – powiedziała księżna.

Książę William dodał:

Chcielibyśmy bardzo podziękować wam, gdyż naprawdę dobrze się spisaliście. Przekażcie słowa wsparcia od nas dla całego personelu i wszystkich wolontariuszy, gdyż to oni wykonują tę świetną robotę.

William i Kate rozmawiają z jedną ze szkół

William i Kate rozmawiają z jedną ze szkół

Podczas wideokonferencji uczniowie również zaskoczyli królewską parę. Pokazali się ubrani w królicze uszy, które były zrobione przez nich podczas jednych z zajęć wielkanocnych. Przygotowali wtedy także dekorowane herbatniki. Kilkoro dzieci wykonało portrety rodziców, którzy są pracownikami medycznymi w szpitalu. Pokazując je do kamery powiedzieli, że są niezwykle z nich dumni.

Jeden z uczniów zdradził, że to jego mama pracowała dla NHS, o którym William mówił wcześniej. Dodał, że wykonuje bardzo ważną pracę i jest z niej niezwykle dumny. Inny uczeń dodał, że jego tata był pracownikiem w piekarni, na co książę odpowiedział:

Praca wykonywana przez Twojego tatę jest również bardzo ważna, gdyż dzięki niemu ludzie mają wyżywienie.

Księżna dodała, że na pewno dzieci cieszą się z tego, że mają okazję nawiązać sporo nowych przyjaźni. Na koniec rozmowy najmłodsi zwróciły się do pary ze specjalną prośbą. Padły tu pytania, czy Cambridge’owie mają w planach wizytę we wszystkich pięciu szkołach po zakończeniu pandemii. Kate uśmiechając się, obiecała, że na pewno to zrobią. Dodała na koniec:

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całej ciężkiej pracy, jaką wkładacie i wolontariatu.

Cała rozmowa do zobaczenia poniżej:


Księżna Kate i książę William świętują Dzień Matki

Księżna Kate i książę William świętują Dzień Matki

Księżna Kate i książę William z dziećmi

Księżna Kate i książę William z dziećmi

Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×