Szukaj

Książę William i księżna Kate po raz pierwszy w historii pokazali swój pałac. Wnętrza zapierają dech

Obawa przed koronawirusem sprawia, że dzisiaj nawet członkowie rodziny królewskiej muszą przebywać w odosobnieniu, zamknięci w domach. Jako że stamtąd pełnią swoje obowiązki, książę William i księżna Kate pokazali przy okazji, jak na co dzień mieszkają. Te wnętrza robią wrażenie.
Księżna Kate i książę William, Pałac Kensington

Księżna Kate i książę William, Pałac Kensington

Żadna inna rodzina królewska nie cieszy się takim zainteresowaniem jak brytyjska. Ludzie na całym świecie z zapartym tchem śledzą ich poczynania, wzruszają się na kolejnych ślubach, cieszą się z narodzin każdego royal baby – tak jakby to ich własna rodzina się powiększyła. Przeżywają też bardzo dramaty, których ostatnio monarchowie mają w nadmiarze.

Po tym jak książę Harry i Meghan Markle zrejterowali, całą uwagę – poza oczywiście królową Elżbietą II i jej mężem oraz księciem Karolem – skupiają na sobie książę William i jego żona księżna Kate. Niejeden dałby się pokroić za to, by móc ogrzać się w ich blasku i chociaż rzucić okiem na wnętrza Pałacu Kensington, w którym na co dzień mieszkają.

Do tej pory było to niemożliwe. Oni bowiem, wbrew pozorom, bardzo chronią swoją prywatność, jak zresztą na Brytyjczyków z krwi i kości przystało – wszak powiedzenie „mój dom to moja twierdza” pochodzi właśnie z Anglii.

Kate i William pokazali swoje gabinety

Dzisiaj książę William i księżna Kate – tak jak zwykli obywatele – muszą siedzieć w domu. Stamtąd pełnią swoje obowiązki oraz wspierają Brytyjczyków w walce z koronawirusem. Niedawno zamieścili nagranie, na którym ich dzieci – książę George i księżniczka Charlotte, a także książę Louis biją brawa dla lekarzy, którzy walczą w pierwszej linii w pandemią.

Dzisiaj natomiast para Cambridge’ów podkreśliła, jak ważne jest przestrzeganie zasad i wskazówek instytutu Public Health England. Zaapelowali o kontaktowanie się telefoniczne ze swoimi bliskimi:

Ostatnie tygodnie były dla wszystkich niespokojne i niepokojące. Musimy poświęcić czas na wzajemne wsparcie i znaleźć sposoby dbania o nasze zdrowie psychiczne. Wspaniale jest widzieć, jak sektor zdrowia psychicznego współpracuje z NHS, aby pomóc ludziom w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego. Łącząc się i wykonując proste kroki każdego dnia, wszyscy możemy lepiej przygotować się na nadchodzące czasy – mówi para książęca Cambridge.

Księżna Kate i książę William, być może po to, aby podnieść morale swych poddanych, zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcia, na których sami rozmawiają przez telefon. I tym samym spełnili marzenia tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak mieszkają. Wprawdzie na zdjęciach widać tylko fragment ich gabinetów, ale to już coś.

View this post on Instagram

Self-isolation and social distancing can pose huge challenges to our mental health — in recent weeks The Duke and Duchess of Cambridge have been in regular contact with organisations and patronages to understand the issues they are facing during this difficult time. Last week ☎️ The Duke spoke to @mindcharity CEO Paul Farmer, and The Duchess spoke to Catherine Roche, CEO of @_place2be. Today Public Health England has published new guidance to help support people during the COVID-19 outbreak, and updated its world-leading Every Mind Matters platform, with specific advice on maintaining good mental wellbeing during the outbreak; take a look at our Story or visit the link in our bio ???? to find out more. Speaking about the new guidance, The Duke and Duchess said: • “It is great to see the mental health sector working together with the NHS to help people keep on top of their mental well-being. • By pulling together and taking simple steps each day, we can all be better prepared for the times ahead”. • The Government has also announced a grant for @MindCharity to help fund their services for people struggling with their mental wellbeing during this time.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Dzięki publikacji wyszło na jaw, że książę William to esteta, który lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Uwagę w jego miejscu pracy przykuwa kominek z rzeźbieniami z białego marmuru, a nad kominkiem lustro w złotej ramie. Wrażenie robi też piękna lampa stojąca na biurku. Oczywiście nawet w tak wyrafinowanym wnętrzu – w dzisiejszych czasach nie mogło zabraknąć szpecącej niestety szafki z drukarką…

Z kolei księżna Kate chyba preferuje bardziej męski styl – w jej miejscu pracy widać masywne biuro, zaś na pierwszy plan wysuwają się książki. Dopiero w tle majaczy bardziej kobiecy akcent w postaci białej kanapy i mały różowy fotelik – niewykluczone, że dla jej dzieci.

Czy tkwiąc w przymusowym zamknięciu, z czasem pokażą jeszcze więcej?


książę William w swoim gabinecie w Pałacu Kensington

książę William w swoim gabinecie w Pałacu Kensington

księżna Kate w swoim gabinecie w Pałacu Kensington

księżna Kate w swoim gabinecie w Pałacu Kensington

Wnętrza Apartamentu 1A w Pałacu Kensington, w którym mieszkają księżna Kate i książe William

Wnętrza Apartamentu 1A w Pałacu Kensington, w którym mieszkają księżna Kate i książe William

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×