Szukaj

Książę William zadzwonił do Harry’ego i powiedział tylko jedno zdanie. Tyle wystarczyło, by doszło do pojednania

Książę William i książę Harry

Książę William i książę Harry

Książę William i książę Harry pojednali się. W końcu zwaśnionym braciom udało się dojść do porozumienia na pogrzebie księcia Filipa. Wszystko dzięki determinacji starszego z nich, jeszcze przed spotkaniem w Anglii. Zobaczcie kulisy.

William i Harry oddalili się od siebie, a nawet pojawiały się twierdzenia, że są skonfliktowani. To bardzo martwiło nie tylko ich rodzinę, ale także fanów monarchii. Kiedyś nierozłączni, obecnie nie potrafią dojść do porozumienia w wielu kwestiach. Wydaje się, że wynurzenia młodszego z braci u Oprah Winfrey tylko wszystko zaogniły.

Jeden ze specjalistów od spraw rodziny królewskiej wyliczył, że minęło prawie 400 dni, odkąd bracia ostatnio byli widziani publicznie razem.

Wszystko to się zmieniło za sprawą pogrzebu księcia Filipa. Harry i William szli ramię w ramię za trumną swojego dziadka. Stawili w ten sposób czoła traumie z przeszłości. Kiedyś to on wspierał ich, kiedy podążali w kondukcie żałobnym Diany.

Jeden z tabloidów donosi, że braciom udało się pojednać jeszcze zanim młodszy z nich wylądował w Anglii. Zaledwie kilka tygodni po ujawnieniu, że książęta w końcu ze sobą rozmawiali – choć była to, według dziennikarki Gayle King, bezproduktywna rozmowa – nastąpił postęp między zwaśnionymi braćmi. Wszystko dzięki determinacji Williama.

Książę William zadzwonił do Harry’ego. Co powiedział, że doszło do pojednania?

William ma niekoniecznie miłe doświadczenie w kontaktach z bratem. Po sławetnym wywiadzie u Oprah miał zadzwonić do Harry’ego razem z ojcem. Od razu następnego dnia w amerykańskiej śniadaniówce można było usłyszeć, że konwersacja nie była owocna.

Mimo to doszedł do wniosku, że to on powinien przekonać brata, że już dosyć waśni. Tabloid twierdzi, że zadzwonił ponownie do Kalifornii, jeszcze przed tragicznymi wieściami o śmierci Filipa. Jak przekonał Harry’ego do tego, że powinni w końcu się dogadać? Powołał się na ich mamę. Przypomniał mu, że ich wspólną inicjatywą jest, żeby na 60. urodziny Diany stanął pomnik i złamałoby to jej serce, gdyby dowiedziała się, że są skonfliktowani.

Książę William stara się jak najlepiej dogadać z Harrym przed ceremonią, choćby ze względu na ich mamę – mówi źródło – Diana byłaby zdruzgotana, gdyby wiedziała, że jej chłopcy nie mają ze sobą kontaktu. Dodał także, że Filip życzyłby sobie tego, żeby znowy byli braćmi jak dawniej.

Najwyraźniej przekonał Harry’ego. Podobno tydzień przed śmiercią Filipa naradzali się przed wspólnym podpisaniem ostatecznego projektu pomnika ku czci ich zmarłej mamy, księżnej Diany, który zostanie odsłonięty w Pałacu Kensington 1 lipca – czyli dokładnie w dniu jej 60. urodzin.

Potem nadeszły smutne wieści z Windsoru. Ich dziadek zmarł. Nie było wątpliwości, że Harry pojawi się w Anglii. Bracia wykorzystali smutne okoliczności i od razu po pogrzebie, który odbył się 17 kwietnia, oddali się rozmowie. Pisaliśmy o tym tutaj.


Książę Harry, książę William

Książę Harry, książę William

Harry i William premiera

Harry i William premiera

Książę Harry i książę William – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry i książę William – pogrzeb księcia Filipa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×