Książę Karol wspomina ostatnią rozmowę z księciem Filipem. Przeczuwał, co mu powie. Łzy napływają do oczu

Książę Karol i książę Filip

Książę Karol i książę Filip

Książę Karol wyznał, o czym była jego ostatnia rozmowa ze zmarłym ojcem, księciem Filipem. Wzruszające wspomnienie następcy tronu.

W piątek 9 kwietnia 2021 roku nad ranem zmarł książę Filip. Poinformowano o tym smutnym fakcie w oficjalnym komunikacie. Przekazano w nim, że ostatnie chwile życia spędził na Zamku Windsor.

Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor – napisano w komunikacie Pałacu Buckingham.

Podobne wiadomości opublikowano w social mediach pozostałych członków rodu. Pisaliśmy o tym tutaj. W żałobie pogrążyła się cała Wielka Brytania. Małżonek Elżbiety II był jednym z bardziej lubianych przez naród członków rodziny królewskiej. Jednak jego odejście najboleśniej odczuła żona, której wiernie służył przez ponad 70 lat małżeństwa, a także dzieci. Książę Karol właśnie wyznał, o czym rozmawiał z ojcem tuż przed jego śmiercią.

Jak brzmiała ostatnia rozmowa księcia Karola z księciem Filipem?

Następcą tronu Wielkiej Brytanii jest najstarszy syn królowej Elżbiety i księcia Filipa, urodzony w 1948 roku Karol, książę Walii. Małżonek Elżbiety II otrzymał tytuł księcia Edynburga w dniu swojego ślubu z królową 20 listopada 1947 r. Zgodnie z królewską tradycją, tytuł natychmiast po jego śmierci został przekazany jego najstarszemu synowi, księciu Karolowi. To na nim między innymi była skupiona uwaga mediów podczas smutnych chwil po odejściu jego ojca, ale dopiero teraz zdecydował się zdradzić, o czym była ich ostatnia rozmowa.

W nowym filmie dokumentalnym BBC, książę Karol zacytował dokładnie to, co powiedział do swego zmarłego ojca, księcia Filipa, na krótko przed śmiercią patriarchy rodu w kwietniu tego roku. Na dzień przed odejściem Filipa, jak twierdzi jego syn, on i najdłużej pełniący służbę królewski małżonek w historii Wielkiej Brytanii, omawiali jego plany na setne urodziny, ku wielkiemu rozczarowaniu sędziwego księcia Edynburga.

Mówimy o twoich urodzinach. Jesteś książę Filip: rodzina królewska pamięta – mówił Karol.

Cóż, muszę tego dożyć, prawda? – Filip rzucił wyzwanie z sobie charakterystycznym poczuciem humoru.

Wiedziałem, że to powiesz!  – odparował jego syn.

Następnego dnia książę Filip zmarł w wieku 99 lat.


Książę Filip na ślubie wnuka

Książę Filip na ślubie wnuka

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry i książę William – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry i książę William – pogrzeb księcia Filipa

Komentarze

 • Gość pisze:

  Inaczej mówiąc Angielki nie są gorsze,ani brzydsze jak kobiety z innych krajów.Po prostu starzeją się z godnością

 • Gość pisze:

  Po 21roku życia zmniejsza się u człowieka poziom kolagenu w skórze,choć tego jeszcze nie widać.U kobiet swoje robi ciąża i poród oraz menopauza,bo kiedy ona przyjdzie,to już później błyskawicznie skóra i organizm się starzeje.Mężczyźni też przechodzą andropauzę,tylko inaczej;)Angielki starzeją się tak samo jak wszystkie kobiety,które nie miały ingerencji chirurga plastycznego XD

 • Gość pisze:

  Taaak,nie mają tyyyyle operacji plastycznych co wiele z naszych celebrytek

 • GośćAdam pisze:

  Jak te angielki szybko się starzeją N Anna wygląda plemię to samo Camilla a i Kate też wygląda staro jak ma swój wiek ! Wszystkie też mają końskie szczęki i są brzydkie.

 • Gość pisze:

  Zniesc cezara watykanskiego po coten pasozyt potrzebny

 • Gość pisze:

  Ale strata teraz juz nie bedzie Anglii LOL

 • Gość pisze:

  ZNIES MONARCHIE!!!!!!!!!!!! ZNIES MONARCHIE!!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×