Książę Karol trafił na policję. Krótki list księżnej Diany napisany przed śmiercią rzucił podejrzenia. Znamy jego treść

Książę Karol i księżna Diana

Książę Karol i księżna Diana

Książę Karol był przesłuchiwany na policji w sprawie śmierci Diany. W jakim charakterze? Co spowodowało podejrzenia śledczych?

Książę Karol boi się 31 sierpnia – daty tragicznej śmierci księżnej Diany i powracających każdego roku teorii spiskowych dotyczących tego, czy był zamieszany w śmierć swojej byłej żony. Ale jeśli 72-latek myślał, że te podejrzenia znikną, gdy zbliży się do zostania królem, bardzo się pomylił. Karol został zmuszony do ukrywania się w zeszłym tygodniu, ponieważ poważne zarzuty, jakie Diana wysunęła przeciwko niemu na piśmie, spowodowały odrodzenie się podejrzeń.

Książę Karol był przesłuchiwany w sprawie śmierci Diany. Dlaczego?

1 lipca byłyby 60. urodziny zmarłej księżniczki, gdyby nie zginęła w tajemniczym wypadku samochodowym w paryskim tunelu prawie 24 lata temu. Publikacje mówią, że Diana zmarła w wieku 36 lat wraz ze swoim kochankiem Dodim Fayedem, ponieważ jej kierowca był pijany, a fotografowie jeżdżący na motocyklach ścigali ją. Karol nigdy nie był w stanie pozbyć się plotek, że był w jakiś sposób zamieszany w jej śmierć.

Zaledwie kilka dni przed ceremonią odsłonięcia pomnika Diany, brytyjska gazeta „Daily Mail” opublikowała rewelacje na swojej stronie. Przypomniała, że Karol został zaciągnięty na komendę policji, aby odpowiedzieć na nurtujące śledczych pytania, wywołane jawnymi oskarżeniami Diany. Pisała w liście:

Ten moment mojego życia jest najniebezpieczniejszy – mój mąż planuje „wypadek” w moim samochodzie.

Diana przedstawiła te zaskakujące twierdzenia w 1995, spisując je i zostawiając kawałek papieru w spiżarni w Pałacu Kensington dla swojego zaufanego lokaja Paula Burrella. W notatce Diana oskarżyła Karola o planowanie awarii hamulców, aby utorować sobie drogę, by poślubić Tiggy Legge-Bourke, nianię ich dzieci.

Rewelacje gazety potwierdził lord Stevens, ówczesny szef policji Met, która kieruje Królewskim Oddziałem Ochronnym, że przesłuchiwał księcia 6 grudnia 2005 r. w St. James’s Palace – podobno przez cztery godziny. Podczas rozmowy Karol upierał się, że nie wie, dlaczego Diana napisała coś takiego, a Lord Stevens mówi, że przyszły król był przesłuchiwany jako świadek, a nie podejrzany. Książę twierdził, że nie wiedział nic o notatce, dopóki nie została opublikowana w mediach.

Książę Karol ze smutkiem zaakceptował, że teorie spiskowe i makabryczne raporty zawsze będą częścią jego życia, ale ten tydzień był dla niego szczególnie trudny. Zdecydował, że w weekend odsłonięcia pojedzie do Birkhall, aby uciec od świateł reflektorów. Nie mógł znieść przebywania w centrum tych wszystkich oskarżeń w tak przejmującym tygodniu.

Trudnego czasu Karola nie ułatwiają także napięte stosunki z Harrym. Nic dziwnego, że na czas jego obecności w Anglii, żeby nie zaogniać sytuacji, zaszył się w Szkocji.


Księżna Diana i książę Karol

Księżna Diana i książę Karol

Książę Karol i księżna Diana z synami 1985 r.

Książę Karol i księżna Diana z synami 1985 r.

Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jak mozna pisac takie bzdury.

 • Gość pisze:

  Miala tez prawo do milosci i szacunku

 • Ewa pisze:

  Polacy jak zwykle wszechwiedzący i przemądrzali wiedzą wszystko najlepiej, gdzie dwóch Polaków tam trzy teorie🙈🙈

 • Gość pisze:

  Gdyby zajęła się dziećmi a nie kochankiem nie doszłoby do tragedii.

 • Basia pisze:

  Nie ma zbrodni doskonałych.Wcześniej czy później morderca/cy poniosą odpowiedzialność i nie jesy ważne kto był sprawcą śmierci Diany :Elżbieta czy brzydal Karol.

 • Luki pisze:

  Ja słyszałem że to starej Elżbiety robota i służb. Diana zrobiła się niepokorna, nieusłuchana itp itd. Rozwiodła się oficjalnie z Karolem, miała nowych partnerów, z jednym podobno była w ciąży w momencie wypadku. Patrząc na to z boku, matka przyszłego króla, najstarszy syn William, miała urodzić nieślubne dziecko innemu facetowi…

 • Gość pisze:

  Równi i równiejsi

 • Gość pisze:

  ZNIES MONARCHIE!!!!!

 • Alpa chino pisze:

  Człowieku głupoty bredzisz. Nastepca do objęcia korony nigdy nie zostanie oskarżony. Nawet teraz gdy istnieje ewidentna oryginalna notatka Diany, to ten zostal tylko poproszony przez policję zeby się do tego odnieść jako świadek . Smiechu warte .

 • Meggii pisze:

  Karolek.mial.powdy do przyczyny wypadku bo za niedlugo poslubil Kamile kochanke z ktora w mlodosci mial syna i.on mieszka w USA.To sprawa grubymi nicmi szyta .Nie bez przyczyny zginela na.jefo zlecenie daje rece uciac
  Wadzila mu bardzo w zyciu.Potrzeban byla do urodzenia zdrowych potomkow nastepcow tronu .Takie bylo jej zadanie a później trzeba bylo sie pozbyc ibo i rozwod na karku miał.

 • Gość pisze:

  Oby sprawiedliwości stało zadość

 • Gośćkonrad pisze:

  Harry wie o wszystkim i dlatego wyłożył jaja na tą” rodzinkę królewska „

 • Gość xx pisze:

  Następca tronu, książę poślubił Kopciuszka .Ale kopciuszek niestety wydoroślał i stał się lwicą , seksowną kobietą mądrą i piękną.Kiedy chciała ułożyć sobie życie i pewnie zabrać kasę tego nie przewidział . Nie mógł pozwolić sobie na śmieszność.Nie chciał przegrać,okazać się frajerem.Przecież to proste .

 • Gość zuza pisze:

  Od samego poczatku było wiadome, ze ktos przyczynił sie do smierci Diany.

 • GośćXcX pisze:

  Powinni przeprowadzic test na maszynie prawdy…przetestowac dokladnie od gory do dolu i od dolu do gory,Wrzucic w magiel i wsadzic do ciupy za zabicie dwoch osob i ciezkie okaleczenie kierowcy . Daj Boze zeby prawda i sprawiedliwosc w koncu stala sie zadosc.

 • Gość pisze:

  Ale by bylo jak by wyszlo ze za wypadkiem stal karolek

 • yaboni pisze:

  Jakiej znowu księżniczki ? chyba księżnej. Nie była córką księcia. Ech … niedouki

 • Gość pisze:

  Prawda wczesniej czy pozniej wychodzi. Ludzie mu nigdy nie zapomna co zrobil.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×