Szukaj

Odejście Harry’ego z dworu, to był misternie ukartowany plan księcia Karola? Fakty mówią za siebie

Książę Karol i książę Harry

Książę Karol i książę Harry

Z najnowszych doniesień wynika, że Książę Karol zawsze miał plan na Harrego. Jego odejście z rodziny królewskiej jest mu na rękę, ponieważ nie będzie już musiał płacić na syna i jego żonę.

Obecne relacje w rodzinie królewskiej mocno się skomplikowały po tym, kiedy książę Harry i Meghan ogłosili swoje odejście, teraz sprawy wydają się być jeszcze bardziej zagmatwane…Po poniedziałkowym spotkaniu królowej ze swoim synem i wnukami, do mediów docierają kolejne rewelacje.

Najnowsza wersja wydarzeń mówi o tym, że wycofanie się Harrego i Meghan z rodziny królewskiej pomoże zaoszczędzić księciowi Karolowi dużo pieniędzy, bo do tej pory to głównie on pokrywał koszty życia księcia i księżnej Sussex. Przypomnijmy jednak, że królowa Elżbieta w swoim oświadczeniu po szczycie w Sandringham napisała, że wolałaby, aby książę Harry i Meghan Markle „pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej”.

Rodzina królewska – Instagram

Książę Karol – plan oszczędnościowy

Jak donoszą media, Harry od dawna miał być częścią planu cięcia kosztów w rodzinie królewskiej, „bez względu na to kogo poślubi”. Dotychczas  jednym ze źródeł finansowania pary Sussex był właśnie majątek księcia Karola. Po oświadczeniu o wyjściu z rodziny królewskiej pojawiło się pytanie, czy para nadal będzie otrzymywała fundusze z majątku księstwa Kornwalii. Już wiadomo, że tak nie będzie.

Co prawda informacja nie została potwierdzona, ale w rodzinie królewskiej od dawna wszyscy wiedzieli o tym, że to William jest tym, który zostanie Królem. Pałac zawsze skupiony był przede wszystkim na linii dziedziczenia tronu, a Harry dobrze wiedział, że nie jest częścią tego planu. Podobno w rozmowie z Williamem miał kiedyś powiedzieć:

Pewnego dnia to ty będziesz królem, nie ja. Dlatego mogę robić, co chcę!

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle)

Jeżeli doniesienia o planie Karola są prawdziwe, to wszystko zaczyna nabierać innego znaczenia. Źródła podają, że starsi członkowie rodziny królewskiej chcą, aby Harry i Meghan byli zadowoleni z kolejnych kroków i znaleźli się w miejscu, w którym będą szczęśliwi.

Zobacz: Meghan Markle i książę Harry zamiast USA wybrali Kanadę. Już wiemy, co ich do tego zmusiło


Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa

Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa

State Opening of Parliament

London, United Kingdom. State Opening of Parliament. Royal Gallery. Her Majesty Queen Elizabeth II, accompanied by Prince Charles, walks through the Royal Gallery before delivering her speech at the State Opening of Parliament.

Książę Louis z dziadkiem księciem Karolem

Książę Louis z dziadkiem księciem Karolem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×