Szukaj

Książę Karol pierwszy raz o swojej walce z koronawirusem. Opowiedział o przebiegu choroby

Książę Karol

Książę Karol

Książę Karol wyjawił kulisy swojej walki z koronawirusem. Udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o chorobie i jej przebiegu.

Koronawirus rozprzestrzenił się po świecie w błyskawicznym tempie. Nie oszczędzał na swojej drodze nikogo. Wśród zakażonych znaleźli się aktorzy, sportowcy, a nawet członkowie rodziny królewskiej. Pod koniec marca ujawniono, że COVID-19 został wykryty u księcia Karola. O sprawie poinformował pałac:

Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle – czytaliśmy w komunikacie.

Karol został poddany kwarantannie. Jego żona, Camilla, nie zaraziła się wirusem.

Książę Karol opowiada o kornawirusie

Książę zdecydował się szczerze opowiedzieć o przebiegu swojej choroby. Zrobił to w czasie wywiadu udzielonego dla Hello!. Choć bardzo rzadko decyduje się na tego typu wyznania, to zdradził, że zakażenie przebiegło dość lekko. Mimo tego ożyła w nim chęć walki. Chciał jak najszybciej pozbyć się wirusa z organizmu i wrócić do pełni sił.

Miałem szczęście, gdyż w moim przypadku zakażenie przebiegało dość lekko. Jednak zachorowałem i jestem w pełni świadomy tego, co przechodzą ludzie mający koronawirusa.

Wyraził także żal, jaki czuł, widząc gdy Brytyjczycy żegnają swoich bliskich. Szczególnie dotknął go fakt braku kontaktu z chorymi.

Jestem szczególnie blisko tych, którzy w wyniku choroby stracili tych, których kochali. Na domiar złego nie mogli się nawet z nimi skontaktować przed śmiercią. To jest dla mnie najbardziej przerażająca rzecz. Jednak mam nadzieję, że uda mi się znaleźć wyjście z tej sytuacji – zapowiedział Karol.

Książę wracał do zdrowia, przebywając w izolacji w swoim domu w Birkhall. Wywiad, którego udzielił, odbył się w ramach serii Sky News After The Pandemic: Our New World.

Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo solidaryzuję się teraz z ludźmi, którzy zmagają się z koronawirusem, w tych trudnych czasach – dodał.

Zwrócił także uwagę na problem otaczającej nas przyrody. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest cenna.

Ludzie powoli zaczynają sobie uświadamiać fakt, że natura powinna stać się centrum naszego zainteresowania. Powinniśmy zwracać na nią szczególną uwagę w odniesieniu do gospodarki. Zanim wytniemy i zniszczymy na swojej drodze wszystko, tak jakby miało nie być jutra.

Spadkobierca tronu podkreślił w rozmowie, że jeśli nie wyciągniemy wniosków z pandemii, to w przyszłości możemy stanąć przed podobnym zagrożeniem. Ma też nadzieję, że obecna walka stanie się nauczką dla wszystkich, którzy dotąd nie zdawali sobie sprawy z potęgi natury.


Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×