Szukaj

On jeden – one dwie: Diana kontra Camilla. Przypominamy oba śluby księcia Karola

Książę Karol, księżna Camilla, ślub, księżna Diana

Książę Karol, księżna Camilla, ślub, księżna Diana

Dwa śluby księcia Karola. Diana kontra Camilla

9 kwietnia mija 14 lat od ślubu księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Wydarzenie nie było tak huczne jak w przypadku ślubu następcy brytyjskiego tronu z Dianą Spencer. Mimo to ceremonia skupiła na sobie uwagę całego świata. Przypominamy jak wyglądały oba śluby księcia Walii.

On jeden – one dwie. Książę Karol dwukrotnie składał słowa przysięgi na ślubnym kobiercu. Za pierwszym razem u jego boku stanęła piękna i zmysłowa księżna Diana Spencer, za drugim – ukochana Camilla Parker Bowles. Przypominamy jak prezentowały się tego dnia obie panny młode oraz jak wyglądała ceremonie zaślubin.

Kiedy pierworodny syn królowej Elżbiety II skończył 30 lat, rodzina orzekła, że najwyższa pora na to, żeby się ustatkował i ożenił. Królewski syn nie miał łatwego zadania. Na swoją małżonkę musiał wybrać kobietę, która spełniała następujące warunki: byłą arystokratką, protestantką i dziewicą jednocześnie. Diany Spencer – bardzo młoda wówczas przedszkolanka spełniała te wymagania.

Niesamowite… Meghan Markle i książę Harry podczas swojego ślubu nawiążą do ceremonii księżnej Diany i księcia Karola!

Ślub księcia Karola z Camillą Parker Bowles

Ślub księcia z wieloletnią kochanką Camillą nie był już tak spektakularny, jak z pierwszą żoną. Zarówno Karol jak i Camilla byli po rozwodzie, ich ślub zatem ograniczył się do skromnej ceremonii o charakterze cywilnym w siedzibie rady miejskiej w Windsorze, do którego tego dnia przybyło ok. 20 000 osób. W czasie trwających uroczystości, wielką nieobecną była królowa, która ogłosiła, że nie weźmie udziału w ślubie cywilnym, bo istotniejsza jest dla niej rola głowy Kościoła Anglikańskiego niż rola matki.

„Panna młoda” zaprezentowała się w prostych kreacjach ślubnych, zaprojektowanych przez Annę Valentine i Antonię Robinson. Obydwie były wytworne, eleganckie i miały swój własny styl.

Pierwsza z jedwabiu, w ostrygowym kolorze, sięgała nieco poniżej kolan. Do niej dobrany został płaszcz, idealnie pasujący dla kobiety wychodzącej po raz drugi za mąż.

Druga kreacja, porcelanowo-niebieska z delikatnym złotym haftem, bardziej przypominała płaszcz niż suknię. Do obydwu kreacji Camilla wybrała dwa różne nakrycia głowy od Camilli Philip Tracey.

Pierwotnie uroczystość zaślubin miała odbyć się 8 kwietnia, ale z powodu śmierci i pogrzebu papieża Jana Pawła II, została przełożona o jeden dzień. Książę Karol i Camilla stanęli zatem na ślubnym kobiercu 9 kwietnia 2005 r. Od tamtej pory tworzą bardzo udany związek. Książę zawsze czule wyraża się o swojej małżonce, nazywając ją swoją ukochaną żoną.

Królowa Elżbieta II wypiła za dużo alkoholu i powiedziała co myśli o Camilli! Bolesna prawda wyszła na jaw! Jednak wolała Dianę?

Ślub księcia Karola i księżnej Camilli

Ślub księcia Karola i księżnej Camilli

Ślub księcia Karola i Diany Spencer

Ślub książęcej pary odbył się 29 lipca 1981 roku w katedrze pod wezwaniem św. Pawła w Londynie. Diana miała wtedy zaledwie 20 lat. Podobno dzień przed samą uroczystością jeździła na rowerze, śpiewając, a jej „dziewczęcym radościom” towarzyszyli zdezorientowani sytuacją ochroniarze.

Ich ślub był jednym z największych wydarzeń medialnych XX wieku, był transmitowany niemalże przez wszystkie światowe telewizje. Zatłoczony od gapiów Londyn, wiwatował na cześć nowożeńców. W ceremonii uczestniczyło 3,5 tys. osób, a przed ekranami telewizorów zasiadło miliard widzów. Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Cóż… w końcu Lady Di spełniała marzenie milionów kobiet.

Księżna Diana tego dnia miała na sobie suknię zaprojektowaną przez Davida Emmanuela. Była ona tak strojna, że w powozie, którym jechała do katedry, ledwo zmieścił się jej ojciec. Kreacja ślubna była naprawdę olśniewająca. Jedwabną tkaninę w kolorze kości słoniowej zdobiło 10 tys. pereł i cekinów. Biorąc pod uwagę ewentualność jej uszkodzenia, uszyto „kopię” sukni. W 2005 roku została sprzedana na aukcji za ok. 525 tys. zł. Tren, który ją zdobił liczył sobie ponad 7,5 m. długości. Na uwagę zasługiwał również okazały ślubny bukiet z orchidei, róż, lilii i frezji, który panna młoda trzymała w dłoni. Jej przyszły małżonek, książę Karol, ubrany był z kolei w galowy mundur oficera marynarki wojennej.

Ślubny sekret księżnej Diany wyszedł na jaw. Autorka sukni ślubnej prawie dostała zawału! Była bezradna!

Owiany aurą skandalu związek małżeński Diany i Karola zakończył się rozwodem. Księżna komentując sytuację, wyjawiła bezpośredni powód ich rozstania. Mając na myśli swoją odwieczną rywalkę Camillę Parker Bowles, powiedziała:

Ale my zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko.

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Nie tylko księżna Kate oczarowała świat swoją ślubną suknią! Oto 10 najgłośniejszych kreacji na królewskich dworach!

Królowa Elżbieta II dla ratowania honoru rodziny posunęła się do KŁAMSTWA! Sprawa dotyczy śmierci księżnej Diany!

Potworne słowa żony księcia Karola wywołały skandal na brytyjskim dworze! Poszło o księżną Dianę!


Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×