Szukaj

Książę Harry mocno odchoruje najnowszą decyzję królowej. Potraktowała go jak największego wroga rodziny królewskiej

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Książę Harry i jego żona odeszli z monarchii, co wiąże się z utratą wszelkich przywilejów. Królowa Elżbieta II chce pozbawić swojego wnuka kolejnej ważnej rzeczy.

Książę Harry i Meghan Markle na początku zeszłego roku zszokowali swoją bardzo odważną decyzją. Małżonkowie wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że rezygnują ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Z końcem marca spakowali walizki i opuścili Wielką Brytanię. Najpierw małżonkowie wyprowadzili się do Kanady, a później razem ze swoim synem Archiem zamieszkali w Stanach Zjednoczonych. Już od niemal roku starają się oni wieść życie z dala od blasku fleszy, a przede wszystkim ochronić swojego syna przed medialnym rozgłosem.

Sussexowie odchodząc z monarchii nie spotkali się z aprobatą Elżbiety II. Kolorowa prasa donosiła w tym czasie, że ich decyzja bardzo rozwścieczyła monarchini, która do tej pory nie może się pogodzić z decyzją wnuka i jego żony. Z końcem marca małżonkowie stracili także swoje książęce tytuły, oraz wszystkie przywileje, które należały im się, gdy zamieszkiwali na królewskim dworze. Teraz do prasy trafiła informacja, że królowa planuje kolejne kroki względem swojego wnuka. Nie będą to informacje, które ucieszą Harry’ego.

Książę Harry zostanie pozbawiony wojskowych tytułów

Książę Harry miał wiele honorowych tytułów i był bardzo zaangażowany w swoją pracę jako członek monarchii. Zawsze razem z całą rodziną reprezentował królową podczas wszystkich najważniejszych dla kraju wydarzeń. Najbardziej związany był ze sportem i siłami zbrojnymi Wielkiej Brytanii. Wnuk królowej mógł się pochwalić tytułami kapitana generalnego Royal Marines, a też honorowego dowódcy lotnictwa RAF Honington i komandora naczelnego Royal Navy, Small Ships and Diving.

Jego praca wojskowa jest dla niego jedną z najważniejszych rzeczy i oczywiście chciałby ją zatrzymać – donosi jeden z przyjaciół Harry’ego.

Tytuł kapitana generalnego Mariners Harry przejął po swoim dziadku, księciu Filipie, który piastował tę funkcję aż przez 64 lata. Po odejściu z monarchii wnuk królowej Elżbiety II otrzymał rok tak zwanego przeglądu, który pozwalał mu wrócić do piastowanych funkcji. Nic nie wskazuje jednak na to, by razem z Meghan zamierzali pojawić się ponownie w Wielkiej Brytanii.

Magazyn Express donosi, że w takim wypadku Królowa Elżbieta II pozbawi Harry’ego jego honorowych funkcji, które przejmie po nim inny członek rodziny królewskiej.


Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ofiary wojenne

Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ofiary wojenne

Dodaj komentarz

  • Lola pisze:

    Bardzo dobrze Krolowa zrobila niech Hery pilnuje teraz czarnuszka

  • Gość pisze:

    I bardzo dobrze im zrobiła. Wydawać pieniądze i bawić się na królewskich warunkach mogli a przestrzegać królewskiej etykiety już nie ? A dwa ktoś musi pełnić te funkcje więc skoro Harry bawi się w Stanach Zjednoczonych uwalnianie biednej Megan od królewskich zwyczajów (bo podczas ślubu nie wiedziała za kogo wychodzi, a lista powinności królewskich ukrywana) to z pewnością dobrym rozwiązaniem jest znalezienie zastępstwa. Po za tym to tytuły Royal więc jak dla mnie nie pasują do rodzinki unikającej światła fleszy.

  • Gość pisze:

    Ta elzbieta to kawal kurw….. krolowa hahaha chyba sie sama tak nazwala …..

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×