Suknia ślubna księżnej Diany na wystawie. Harry będzie rozczarowany tym, jak go podpisano

Książę Harry

Książę Harry

Suknia księżnej Diany zdobi Pałac Kensington. Organizatorzy wystawy zapowiadają wprowadzenie istotnych zmian. To niejedyne modyfikacje, które dotyczą księcia Harry'ego.

Księżna Diana 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie wzięła ślub z księciem Karolem. Odbyła się spektakularna uroczystość, którą śledziło tysiące osób na świecie. Z wielką uwagą obserwowali nie tylko to, co dzieje się w świątyni, ale także przyglądali się kreacji panny młodej.

Specjalnie dla niej suknię zaprojektowali Elizabeth i David Emanuel. Wymyślili, że kreacja powinna mieć delikatny dekolt, bufiaste rękawy oraz ręcznie haftowane koronkowe aplikacje i kokardki. Każdy szczegół został wykonany z niezwykłą dbałością. Zgodnie z życzeniem panny młodej, dołączono do niej tren o długości ponad 7 metrów.

Przez lata wspomniana kreacja była ukrywana przed światem. Aktualnie może ją zobaczyć każdy chętny. Znajduje się bowiem na wystawie Royal Style in the Making w Pałacu Kensington.

Książę Harry zdegradowany w rodzinie królewskiej

Księżna Diana w 1997 roku rozwiodła się z księciem Karolem. Rok później zginęła w wypadku. Byli małżonkowie doczekali się dwóch synów: Williama i Harry’ego. Panowie przez wiele lat byli dla siebie wsparciem. Od jakiegoś czasu w kolorowej prasie pojawiają się doniesienia, że są w konflikcie.

Chociaż sami zainteresowani są oszczędni w komentowaniu tych spekulacji, pewne jest, że wspólnie podjęli decyzję o tym, by suknia ich mamy stała się bohaterką wystawy. Dowodem może być tabliczka umieszczona obok kreacji. Zawiera ona informacje, że kultowa kreacja Diany została „pożyczona HRH księcia Cambridge i HRH księcia Sussex”.

Jak podaje Ok.co.uk, organizatorzy zapowiadają wprowadzenie istotnych zmian. Royal Collection Trust, który nadzorował wypożyczenie sukni na wystawę w Pałacu Kensington, podaje, że etykiety są „niepoprawne i zostaną zaktualizowane”. Harry, odkąd w zeszłym roku zrezygnował z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej, nie może używać swojego tytułu HRH (Jego Królewska Wysokość).

To jednak niejedyna wiadomość, która może nie ucieszyć Harry’ego. Kilka godzin wcześniej na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, która niedawno została zaktualizowana, dokonano istotną zmianę. Książę i jego żona Meghan zostali zdegradowani i przesunięci poniżej Sophie Wessex, księcia Edwarda i księcia Andrzeja.


Tak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany

Tak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×