Książę Harry boleśnie upokorzony przez rodzinę. I to tuż przed pogrzebem królowej Elżbiety II. „Złamali mu serce”

Książę Harry

Książę Harry

Książę Harry i Meghan Markle uczestniczą w uroczystościach związanych z pożegnaniem królowej Elżbiety II. Chociaż Harry'emu pozwolono założyć mundur na oficjalne wydarzenia, to i tak rodzina zrobiła mu wielką przykrość. Co się stało?

Książę Harry i jego żona Meghan Markle od momentu śmierci królowej Elżbiety II cały czas pozostają w Londynie. Sussexowie wspierają rodzinę królewską w tym trudnym czasie i uczestniczą we wszystkich uroczystościach i działaniach związanych z pochówkiem monarchini.

Małżonkowie po tym, jak zdecydowali się na wyprowadzkę do USA, nie mieli najlepszych relacji z pozostałymi członkami monarchii, ale da się zauważyć, że w tym szczególnie trudnym dla wszystkich okresie, odłożyli niesnaski na bok.

Młodszy syn króla Karola III bardzo przeżywa nie tylko odejście swojej babci, ale też to, że nie zdążył się z nią pożegnać. Gdy do wiadomości publicznej podano informację o śmierci 96-letniej monarchini, samolot z nim na pokładzie dopiero kołował na lotnisku w Szkocji, gdzie zmarła.

Książę Harry upokorzony przed pogrzebem królowej Elżbiety II

Książę i jego żona po śmierci królowej chętnie spotykali się z Brytyjczykami i dziękowali im za ogrom okazanego wsparcia. Małżonkowie ramie w ramię z Kate i Williamem pojawiali się przed bramami zamku Windsor. Harry razem z pozostałymi wnukami królowej czuwał też przy trumnie z jej ciałem, która od środy 14 września do poniedziałku 19 września rano była wystawiona na widok publiczny w Westminster Hall.

Od samego początku ogromne zainteresowanie wzbudzało to, w jakim stroju książę pojawi się na oficjalnych uroczystościach pogrzebowych. Jego rzecznik przekazał, że będzie to odzież codzienna, ale ostatecznie król Karol III miał życzyć sobie, aby jego syn wystąpił w galowym mundurze.

W momencie, gdy Harry zrzekł się oficjalnych funkcji w monarchii, pozbawiony też został swoich patronatów i tytułów wojskowych. W związku z tym jego mundur różnił się znacznie od tego, który miał na sobie książę William. Z pagonów zniknęły inicjały królowej Elżbiety II, czyli ER (Elizabeth Regina).

Załamali mu serce. Usunięcie inicjałów babci z jego munduru wydaje się bardzo intencjonalne – wyjawiła osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z „The Sunday Times”.

Okazuje się bowiem, że królewskimi inicjałami mogą posługiwać się jedynie członkowie monarchii, którzy pracują na rzecz korony. Takim nie jest Harry, który ponad dwa lata temu zrezygnował ze swoich funkcji. Na pewno jednak był to dla niego spory cios.


Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II

Komentarze

 • Edyta pisze:

  Wszystkiemu jest winna Meghan i jej pomysły. Meghan upokorzyła rodzinę królewską wywiadem, wyciaganiem brudów, szkalowaniem – to co się teraz dziwią? Dziwię się natomiast Harremu, że tak na wszystko się zgadza co Meghan każe jakby swojego rozumu nie miał.

 • Gość pisze:

  Bada darmozjadów !

 • Gość pisze:

  Co za bzdury. Nie miał tych insygniów już na swoim ślubie (bo się zrzekł) i jakoś wtedy nie płakał (chociaż powinien).

 • Dabora pisze:

  Ojojku, ale tragedia. Jakie to nudne w jakich majtkach chodzą

 • Gość pisze:

  To jest dorosły facet. Sam zrzekł się insygniów i tytułów militarnych. I pewnie zrzekłby się całej reszty, ale psychopatyczna żona mu nie pozwala, bo chce sławy i pieniędzy, a zarabiają na opluwaniu jego rodziny.

 • Gość pisze:

  Rodzina sama o sobie świadectwo wystawia. Żadnej klasy, dyplomacji tylko mściwości i zawiść.
  Absolutnie zenujace zachowanie i to na oczach tyłu ludzi. Idioci.
  A Harry z Meghan, Anna i kuzynki z Yorku, Zofia to jedyni prawdziwi żałobnicy.
  Karol i William z zonami, Wygląda jak czwórka bardzo zadowolonych ludzi, która wreszcie doczekała się władzy i pieniędzy.
  Ohyda.

 • Gość pisze:

  Trochę przykre ale to są konsekwencje jego działań które powinien wziąć pod uwagę. Szkoda mi go bo nie zdążył się pożegnać

 • Gość pisze:

  Harry sam się na to zdecydował, takie są reguły … i tak je nagieli, zeby mógł wystąpić w mundurze. To żadne , specjalne upokorzenie ze strony rodziny . Tak media wciąż kreują konflikt i hejt…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×