Już wiadomo, dlaczego córka Meghan i Harry’ego ma na imię Lili. To nie tylko hołd dla Elżbiety II

Meghan Markle i Harry

Meghan Markle i Harry

Książę Harry i Meghan Markle wybrali piękne imiona dla swojej córeczki - nazwali ją Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor. Okazuje się, że to nie tylko hołd dla Elżbiety II.

Meghan Markle urodziła wyczekiwaną córeczkę, o czym poinformowano w niedzielę 6 czerwca w oficjalnym komunikacie:

Lili urodziła się w piątek 4 czerwca o godzinie 11:40 pod zaufaną opieką lekarzy i personelu szpitala Santa Barbara Cottage w Santa Barbara w Kalifornii. Ważyła 7 funtów i 11 uncji. Zarówno matka, jak i dziecko są zdrowe i odpoczywają w domu – para podzieliła się szczegółami w oświadczeniu opublikowanym w niedzielę – Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć jej ukochanej zmarłej babci, Księżnej Walii.

Zobacz także: Meghan urodziła! Znamy imię córki Sussexów!

Wkrótce po ogłoszeniu ekscytującej informacji para otrzymała ciepłe gratulacje od królowej Elżbiety II i reszty rodziny królewskiej. Fanom royalsów imiona, które wybrali Sussexowie dla córki niezmiernie przypadły do gustu. Okazuje się, że duży wpływ na to miał Harry, który już od dłuższego czasu miał swój typ.

Zobacz także: Meghan i Harry zostali rodzicami Lili. Jednak ich córka nie jest księżniczką. Dlaczego nie otrzymała tego tytułu?

Kiedy imię Lili spodobało się księciu Harry’emu?

Po ogłoszeniu narodzin córeczki Meghan Markle i książę Harry podzielili się także szczególnym znaczeniem imienia ich córki, Lilibet „Lili” Diany Mountbatten-Windsor.

Książę i księżna Sussex napisali, że imię Lili jest hołdem dla babci Harry’ego, królowej Elżbiety II, której rodzinny pseudonim to Lilibet. Ale okazuje się, że nie tylko to zdecydowało o wyborze. Imię było na celowniku dumnego taty od co najmniej kilku lat.

Kiedy Meghan i Harry spodziewali się Archiego w 2019 roku, odwiedzili miasto Birkenhead i usłyszeli sugestie dotyczące imion od grupy dzieci w wieku szkolnym. Podczas wycieczki książę wykazał zainteresowanie imieniem „Lily”, pytając matkę, jak przeliterować inspirowane kwiatami imię jej córki.

Jak się okazuje, imię córeczki pary dojrzewało w głowie jej taty już długo czas. Fani rodziny królewskiej uważają, że to idealny wybór.


Kate i William gratulują Meghan i Harry'emu narodzin córki

Kate i William gratulują Meghan i Harry'emu narodzin córki

Rodzina królewska gratuluje Meghan i Harry'emu narodzin córki

Rodzina królewska gratuluje Meghan i Harry'emu narodzin córki

Meghan i Harry w ciążowej sesji

Meghan i Harry w ciążowej sesji

Komentarze

  • Gość pisze:

    Brawo @Gość….jing i jang!
    Jeden z nielicznych samodzuelnie myślących.

  • Gość....jing i jang pisze:

    Oboje są jak kopara… rozwalają system zagrzybiało upudrowany. Nie mają cech lizodupych… i nie cierpią na syndrom sztokcholmski. Są silniejsi niż się wszystkim wydaje.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×