Książę Harry idzie w ślady księżnej Diany. Może popełnić błąd, którego po latach Lady Di bardzo żałowała

Książę Harry

Książę Harry

Książę Harry coraz śmielej wypowiada się na temat rodziny królewskiej. Czy powtórzy błąd swojej mamy, księżnej Diany? Ekspertka królewska na łamach prasy brukowej przekazała mu ostrzeżenie.

Książę Harry w 2018 roku stanął na ślubnym kobiercu. Poślubił amerykańską aktorkę, Meghan Markle, która dla małżeństwa zrezygnowała z kariery. Od tego momentu prawie przez dwa lata zakochani brali udział w oficjalnych spotkaniach, w których trakcie reprezentowali interesy królowej Elżbiety II.

Małżonkowie w zeszłym roku postanowili zrezygnować z pełnionych funkcji. Zgodnie z porozumieniem, jakie zawarli z monarchą, obowiązki wypełniali do końca marca. Wówczas przenieśli się za ocean. Zamieszkali w Santa Barbara, gdzie kupili przepiękną posiadłość położoną w otoczeniu gwiazd.

Książę Harry popełni błąd księżnej Diany?

Książę Harry coraz śmielej wypowiada się na temat rodziny królewskiej. Nie tylko co jakiś czas udziela wywiadów, w których ujawnia skrywane dotąd sekrety, ale także szykuje się do wydania publikacji, w której opisze swoje życie. Nie zamierza koloryzować — chce przedstawić je takim, jakie było:

Nie piszę z perspektywy księcia, którym się urodziłem, tylko mężczyzny, którym się stałem. Nosiłem w życiu niejedno nakrycie głowy, dosłownie i w przenośni, dlatego mam nadzieję, że poprzez swoją historię – wzloty, upadki, błędy i nauczki – będę mógł pokazać to, że mamy więcej wspólnego, niż się może wydawać. Jestem wdzięczny za to, że otrzymałem propozycję opowiedzenia tego, jak wyglądało moje życie. Cieszę się, że ludzie będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jaka jest prawda – skomentował Harry całą sprawę.

Książę Harry nie jest pierwszym członkiem swojej rodziny, który decyduje się na taką publikację. Na taki sam krok zdecydowała się m.in. Diana, której pomagał Andrew Morton. Ingrid Seward, biografka rodziny królewskiej, przyznała, że Królowa Ludzkich Serc po fakcie bardzo żałowała tej publikacji:

Księżna Diana żałowała, że stworzyła swoją książkę, tak przynajmniej mówiła. Z pewnością żałowała, że ​​zarobiła miliony na wszystkich swoich smutnych rewelacjach — wyjaśnia biografka w The Sun.

Ingrid przestrzega księcia przed popełnieniem tego samego błędu. Uważa, że to może być najgorsza decyzja, jaką podejmie w życiu:

To może być najgorszy błąd w życiu Harry’ego. Wiemy, że nie może znieść nieścisłości w informacjach, które na jego temat napisano, ale to część jego życia i nigdy nie zniknie. Książka ma ukazać się w przyszłym roku w Platynowym Jubileuszu Królowej. Oczekuje się, że Harry i Meghan wezmą udział w przynajmniej niektórych uroczystościach, co oznacza, że ​​będą w Wielkiej Brytanii.

Biografka zaznacza, że każda kolejna wizyta w Pałacu Buckingham po wydaniu tej publikacji może być dla Harry’ego i Meghan Markle bardzo nieprzyjemna. Szczególnie że mogą w ten sposób zranić królową Elżbietę II:

Królowa jest jedną z najbardziej wyrozumiałych osób. Bardzo się starała, aby zapewnić Harry’emu i Meghan akceptowalne życie w rodzinie. Ale rozumiała, że ​​chcą życia prywatnego. Nie ma nic prywatnego w publikowaniu autobiografii, jakkolwiek można ją napisać łagodnie. Będzie zraniona i zła z powodu tej książki.

Seward dodaje, że książka Harry’ego może też pogłębić jego konflikt z bratem, Williamem. Książę może zniszczyć reputację monarchii, która jest dziedzictwem Williama. Publikacja, która jeszcze przed wydaniem budzi tyle emocji, powinna się ukazać w 2022 roku.


Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę Harry bohaterem nowego dokumentu

Książę Harry bohaterem nowego dokumentu

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×