Szukaj

Czujne oko fanów rodziny królewskiej wychwyciło nieścisłość w oświadczeniu Harry’ego i Meghan. Oni tak mogą?

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Książę Harry i księżna Sussex wystosowali list z podziękowaniem do organizacji charytatywnej. Podpisali się pod nim, używając królewskich monogramów. Czy mogą wciąż ich używać?

Książę Harry wraz z żoną podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej na początku tego roku. W marcu zdecydowali się zrezygnować ze wszelkich tytułów i przywilejów związanych z funkcją, jaką dotąd pełnili. Wyprowadzili się z Anglii, by prowadzić życie z dala od fotoreporterów i czujnych spojrzeń Brytyjczyków.

Będąc w Los Angeles, postanowili pomóc potrzebującym i udzielali się charytatywnie, rozwożąc posiłki dla seniorów. Taką samą aktywność podjęto również w rodzinnym państwie Harry’ego. Organizacja charytatywna StreetGames zajęła się dostarczaniem jedzenia w całym Londynie. W związku z tym para królewska postanowiła im podziękować za okazane wsparcie. Wystosowała oficjalny list, na końcu którego widniał podpis Harry & Meghan. Dołączono w nim także logo korony, znanego jako coronet. Czy mogą go używać oficjalnie? Być może chodzi o fakt, że Harry wciąż jest synem spadkobiercy tronu.

Książę Harry i Meghan Markle nadal używają królewskiego monogramu

Ślub królewskiej pary odbył się w 2018 roku. To wtedy księżna utworzyła herb i otrzymała koronę. W oświadczeniu wyjaśniono, dlaczego przyznano ją również jej:

Koronet został również przydzielony dla Księżnej Sussex. Jest to koroner ustanowiony na mocy Królewskiego Nakazu z 1917 r. Dla synów i córek spadkobiercy, który składa się z dwóch krzyżówek, czterech fleurs-de-lys i dwóch liści truskawek.

Koronet używany przez księcia i księżną Sussex jest taki sam, jak księcia i księżnej Cambridge, ponieważ oboje są synami następcy tronu, księcia Karola. Chociaż Harry i Meghan zdecydowali się opuścić rodzinę królewską, to opublikowanym oświadczeniu przez Królową Elżbietę II mogliśmy przeczytać te o to słowa:

Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami mojej rodziny.


podziękowanie wystosowane przez parę Sussex

podziękowanie wystosowane przez parę Sussex

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×