Szukaj

Już wiadomo, jak wygląda i gdzie stanie pomnik księżnej Diany. Latem Harry i William spotkają się, by oficjalnie pokazać go światu

William i Harry, księżna Diana

William i Harry, księżna Diana

Książę Harry i jego brat William ostatnio nie mogą się dogadać. Bracia od roku praktycznie nie mają ze sobą kontaktu. Wszystko ma zmienić odsłonięcie pomniku ich matki. Jak będzie wyglądał? Gdzie stanie? Kto jest jego autorem?

Książę Harry i Meghan Markle udzielili historycznego wywiadu, w którym zdradzili kulisy swojego odejścia z rodziny królewskiej. Dopiero po roku zabrali głos w sprawie i nie szczędzili przykrych słów pod adresem monarchii. Małżonkowie narazili się tym samym Windsorom, a ich stosunki, które były bardzo napięte, na pewno nie uległy poprawie. Harry przyznał na antenie, że ojciec długo nie odbierał telefonów, a i z bratem nie układa mu się najlepiej. Bardzo jednak chce, by doszło do pojednania i wyznał, że jest to dla niego priorytetem.

Tak, i nadal wiele będzie się o tym mówić. Wiesz, jak powiedziałem wcześniej, bardzo kocham Williama. To mój brat – wyznał Harry, po czym dodał: – Przeszliśmy razem przez piekło. Mam na myśli wspólne doświadczenia. Ale wiesz, jesteśmy na różnych ścieżkach. Na razie w naszej relacji jest przerwa. Ale, jak wiesz, czas goi rany- mówił w rozmowie z Oprah.

Harry i William zatwierdzili projekt pomnika swojej matki

Harry i William stracili matkę, gdy byli jeszcze dziećmi. Księżną Dianę, która zginęła w wypadku samochodowym, opłakiwał cały świat. Nadal jest jedną z najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej, a fani royalsów chętnie ją wspominają. Windsorowie chcą uczcić jej pamięć i już latem w ogrodach Pałacu Kensington ma stanąć pomnik zmarłej żony księcia Karola. Podobno Harry i William brali czynny udział w jego powstawaniu i obydwoje 1 lipca stawią się na jego odsłonięciu.

Fani rodziny królewskiej bardzo czekają na moment, gdy bracia będą mogli się ze sobą spotkać. Mają nadzieję, że ta wzruszająca chwila będzie idealnym momentem do pojednania. Wszystko wydarzy się bowiem w dzień, gdy ich matka świętowałaby 60. urodziny. Autorem rzeźby jest Ian Rank-Broadley.

Wiem, że blisko współpracował z chłopakami i myślę, że to będzie niesamowite. Mamy szczęście, że mamy go jako artystę w Wielkiej Brytanii – zdradził informator The Sun.

Posąg księżnej ma stanąć w ogrodach Pałacu Kensington w taki sposób, by był dostępny dla zwiedzających.

Lokalizacja została starannie wybrana, a posąg ma znajdować się poza środkiem, na jednej ze ścieżek w ogrodzie, w pobliżu otworu w żywopłotach. Będzie widoczny dla publiczności oglądającej ogród, ale nie będzie kolidował z widokami Pałacu ani z Pałacu ze względu na swoje lekko zapadnięte i osłonięte położenie. Istnieje tradycja umieszczania posągów w ogrodach Kensington i wokół Pałacu Kensington, na przykład posąg króla Wilhelma III na południe od pałacu i królowej Wiktorii przy Okrągłym Stawie. Wszystko jest zgodne z tradycją – mówi historyczka, Jane Siddell.

Wszyscy, którzy interesują się losami brytyjskiej rodziny królewskiej, już odliczają dni do tego pamiętnego dnia. Będzie to bowiem nie tylko moment, gdy zostanie odsłonięty pomnik, który ma być bardzo okazały, ale także historyczna chwila, podczas której spotkają się dwaj zwaśnieni bracia.


księżna Diana z synami

księżna Diana z synami

Książę Harry i ksążę William z księżną Dianą 1993 r.

Książę Harry i ksążę William z księżną Dianą 1993 r.

Książę William z Harrym, Dianą i kuzynami

Książę William z Harrym, Dianą i kuzynami

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×