Książę George pojawił się na pogrzebie Elżbiety w odbiegającym od normy stroju. Jako jedyny nie był w czerni. Co na to protokół?

Książę George na pogrzebie babci

Książę George na pogrzebie babci

Wczoraj odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Wiele osób zwróciło uwagę na kreację księcia George'a. Dlaczego nie miał na sobie czarnego garnituru? Złamał protokół? Zachodnie media pośpieszyły z udzieleniem odpowiedzi.

8 września odeszła królowa Elżbieta II. Nestorka rodu Windsorów miała już 96 lat. Wieść o jej zgonie została przyjęta ze smutkiem zarówno przez Brytyjczyków, poddanych ze Wspólnoty Narodów, jak i mieszkańców innych państw, dla których była symbolem tradycji. Władzę po niej od razu przejął jej syn, król Karol III, przez całe życie przygotowywany do zastąpienia matki.

Wczoraj, w poniedziałek 19 września, w Londynie odbył się uroczysty pogrzeb przywódczyni Zjednoczonego Królestwa. W ceremonii brali udział politycy z wielu państw świata (zaproszenia nie otrzymali tylko przedstawiciele kilku autorytarnych reżimów skłóconych z Wielką Brytanią). Wśród uczestników ostatniego pożegnania znaleźli się Joe BidenEmanuel MacronAndrzej Duda.

Oczywiście oczy większość fanów zwróciła uwagę na samych członków rodziny królewskiej. W tym gronie nie zabrakło m.in. Karola, Królowej Małżonki Camilliksięcia Williamaksiężnej Kateksięcia Harry’ego Meghan Markle. Odnotowano też obecność dzieci Cambridge’ów: 9-letniego księcia George’a i 7-letniej księżniczki Charlotte. Zabrakło za to ich młodszego brata, 4-letniego księcia Louisa.

Dlaczego książę George nie miał na sobie czarnego garnituru?

Fani zwrócili uwagę na stroje młodych arystokratów. O ile Charlotte miała na sobie czarny kapelusz, płaszcz i lakierki w tym samym kolorze, to jej brat, George, był ubrany w granatowy garnitur, białą koszulę z krawatem i czarne buty. Strój 9-latka kontrastował przez to z kreacjami reszty royalsów, którzy tego dnia postawili na żałobną czerń. Wyjątkiem byli tylko najważniejsi przedstawiciele Windsorów – ci mieli na sobie wojskowe mundury.

Czyżby doszło więc do naruszenia protokołu przez królewskich stylistów? Nic z tych rzeczy. Magazyn Hello! podał, że dworski regulamin pozwala na naprzemienne noszenie koloru czarnego i granatowego.

Też zwróciliście uwagę na nieco bardziej osobliwy strój George’a?


Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księzna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte- Pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×