Szukaj

Hrabina ze łzami w oczach wyszła z zamku i nadziała się na dziennikarzy. Zdradziła, w jakim stanie jest królowa

Królowa Elżbieta II i hrabina Sophie

Królowa Elżbieta II i hrabina Sophie

Królowa Elżbieta II pożegnała ukochanego męża. Jak radzi sobie z tą ogromną stratą? Synowa monarchini, Sophie, ze łzami w oczach wyszła z zamku w Windsorze i spotkała dziennikarzy. Zdobyła się na krótki komentarz na temat stanu monarchini.

Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. Zmarł mąż królowej Elżbiety II, książę Filip, który przez lata trwał u jej boku. Gdy się poznali, przyszła monarchini miała zaledwie 13 lat. Mówi się, że zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Po czasie książę odwzajemnił uczucie młodszej o 4 lata kobiety (historię ich miłości poznasz tutaj).

Byli parą przez ponad 80 lat. Doczekali się dzieci, wnucząt, a także prawnucząt. Obserwowali zmieniający się świat. Wspólnie śledzili gwałtowny rozwój nowoczesnego życia – od pierwszego spaceru człowieka po Księżycu po wynalezienie Internetu. Filip wspierał żonę w trudnych chwilach. Był obok niej, gdy podejmowała ważne decyzje. Teraz, jak nakazują żelazne zasady protokołu, królowa będzie kontynuować swoją rolę suwerena sama, bez towarzysza życia, na którym bardzo polegała.

Książę Filip nie żyje. W jakim stanie jest królowa Elżbieta II?

Rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. Królową Elżbietę II odwiedzają członkowie rodziny, którzy starają się dodać otuchy seniorce w tym trudnym czasie. Podobno na spotkanie z babcią już zmierza książę Harry, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Niemal pewne jest, że do Londynu przyleci bez syna i żony – Meghan Markle (więcej tutaj).

W sobotę monarchinię odwiedziła hrabina Sophie, żona księcia Edwarda, najmłodszego syna Elżbiety II i księcia Filipa. Przyjechała do zamku Windsor w Anglii, gdzie od wielu tygodni przebywa jej teściowa.

Gdy opuszczała budynek w jej oczach lśniły łzy. Zdecydowała się jednak na krótki komentarz, w którym zdradziła, jak matka męża radzi sobie z całą sytuacją. Nie mogła ukryć swojego podziwu dla teściowej:

Królowa była niesamowita – powiedziała korespondentowi Sky news.

Tego samego dnia w social mediach rodziny królewskiej pojawił się wzruszający wpis. Udostępniono fragment wypowiedzi królowej Elżbiety II o księciu Filipie z 1997 roku:

Ja, cała jego rodzina, ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy, niż on kiedykolwiek by chciał, czy my kiedykolwiek będziemy wiedzieć.

Post poruszył sympatyków rodziny królewskiej. W komentarzach składają kondolencje i dzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z księciem Filipem.


Królowa Elżbieta II i książę Filip

Królowa Elżbieta II i książę Filip

Hrabina Sophie

Hrabina Sophie

Hrabina Sophie

Hrabina Sophie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×