Wiadomo już kto przejmie obowiązki księcia Filipa po przejściu na emeryturę! To wielki zaszczyt dla…

Brytyjska rodzina królewska, coming out

Brytyjska rodzina królewska, coming out

Kto przejął obowiązki księcia Filipa?

Książę Filip ostatnio wzbudził wiele zainteresowania swoją osobą, kiedy do mediów wypłynęła informacja o tajemniczym, nocnym spotkaniu w pałacu Buckingham. Wszyscy podejrzewali, że może chodzić o zdrowie i kondycję księcia. Ostatecznie okazało się, że mąż Elżbiety planuje zrezygnować ze swoich obowiązków książęcych.

Książę Filip nie żyje?! Jest oficjalne oświadczenie pałacu Buckingham!

Jest już cały plan na kogo zostaną scedowane wszystkie obowiązki:

Książę Edynburga jest patronem lub prezesem około 780 organizacji i część tych zobowiązań zostanie przejęta przez jego wnuki, gdy tylko książę oficjalnie wycofa się z życia publicznego w najbliższe lato. Powiedziano mi, że niektóre organizacje charytatywne na rzecz ochrony dzikiej przyrody, które reprezentował książę, już zostały przypisane jego wnukom, Williamowi i Harry’emu. Księżna Cambridge również może spodziewać się większej liczby obowiązków (…).

Mając Filipa po swojej stronie jako lojalnego małżonka przez ostatnie 70 lat, 91-letnia monarchini stoi teraz w obliczu nieprzyjemnej perspektywy samotnego sprawowania kolejnych obowiązków. Ci, którzy są najbliżej królowej twierdzą, że od tej pory jeszcze bardziej polega na swojej rodzinie i że w tym okresie przejściowym pojawi się to, co już jest nazywane „Drużyną Windsoru (…).

(…) Oczekuje się od Williama, Kate i Harry’ego, że zajmą się niektórymi z organizacji, które w końcu odda im ich dziadek, ale w najbliższej przyszłości będą zobowiązani wspierać królową w jej obowiązkach. Na pewno będą bardziej eksponowani, ale przyczyna jest prosta: jest dużo pracy do wykonania. – twierdzi dziennikarka Vanity Fair, Katie Nicholl

William jako ten z „drużyny”, który ma najwięcej obowiązków, jest podobno całkiem podekscytowany nowymi wyzwaniami, nie wiadomo jednak jak Kate i Harry odnoszą się do decyzji królowej. Harry jest bardzo zaangażowany w swój związek z aktorką Meghan Markle, a Kate ponoć już wcześniej narzekała na ilość obowiązków, co przy dwójce małych dzieci jest trudne do pogodzenia.

„Drużyna Windsoru” brzmi dumnie. Trzymamy kciuki za jej powodzenie!

Po 32 latach wyszedł na jaw sekret, który znała tylko księżna Diana!

Książę Filip nie żyje?

Kto przejmie obowiązki po księciu Filipie?

Książę Harry, książę William i księżna Kate wspierają kampanię Heads Together

Kto jest w drużynie Windsorów?


Co się dzieje z księciem Filipem?

Co się dzieje z księciem Filipem?

Książę Filip nie żyje?

Książę Filip nie żyje?

Stan zdrowia księcia Filipa

Stan zdrowia księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×