Kożuchowska opłakuje śmierć księdza, który udzielał jej ślubu. To była niezwykła postać w świecie duchownych

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska w żałobie. Na swoim Instagramie podzieliła się z fanami smutną wiadomością.

Małgorzata Kożuchowska podzieliła się z internautami bardzo smutną wiadomością. Nie żyje ksiądz Piotr Pawlukiewicz, kapłan, który udzielił jej ślubu. Miał zaledwie 60 lat.

Nie żyje ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Małgorzata Kożuchowska w żałobie

Małgorzata Kożuchowska przekazała na swoim Instagramie smutną wiadomość. Nie żyje wspaniały kapłan, duszpasterz i rekolekcjonista. Jego książki o tematyce religijnej cieszyły się dużą popularnością, a do kościoła swoimi kazaniami przyciągał tłumy.

11 lat temu udzielił ślubu Małgorzacie Kożuchowskiej. Dzisiaj pożegnała kapłana długim wpisem, podkreślając jego wspaniałą służbę tu na ziemi. Jej słowa chwytają za serce.

Smutna wiadomość na koniec dnia. Wspaniały Kapłan, piękny człowiek, świadek Pana Boga. Często mawiał: jeśli masz jakiś problem, coś cię dręczy, doszedłeś do jakiejś granicy w swoim życiu, masz tylko jedno wyjście: jest taki Gość, ten Gość nazywa się Jezus Chrystus. Oddaj Mu wszystko, ale bez stawiania warunków, zawierz Mu całe swoje życie, a zobaczysz jakie cuda dla ciebie przygotował… 11 lat temu ks. Piotr Pawlukiewicz udzielił nam sakramentu ślubu. Do dziś mam w uszach Jego wspaniałą homilię o tkanym wspólnie przez całe życie, kobiercu.

W pięknych słowach podziękowała księdzu za jego świadectwo i za miłość do bliźniego, za jego jakże ludzkie oblicze.

Drogi, kochany Księże Piotrze, dziękuję Ci za wszystkie piękne słowa, za „Katechizm Poręczny”, za Msze Św. o 15 w Św. Annie i za radiowe w Św. Krzyżu! Dziękuję za Twoje świadectwo wiary, za miłość ale i cierpliwość do ludzi, którzy zasypywali Cię niezliczonymi pytaniami, na które zawsze miałeś odpowiedź…

Wspominała także swój ślub i słowa kapłana kilka miesięcy po nim.

Pamiętam jak spotkaliśmy się kilka miesięcy po moim ślubie. Zaraz po nim wyjechałeś na urlop, lato było upalne. Powiedziałeś wtedy: „nieźle mnie załatwiłaś Małgosiu! Zdjęcia ze ślubu były wszędzie, wyskakiwałem niemal z każdej gazety. Żeby kupić sobie zimne piwo musiałem wysyłać kolegę, żeby mnie nikt nie rozpoznał…” I zacząłeś się śmiać.
Taki właśnie byłeś… Z Panem Bogiem kochany Księże Piotrze, do zobaczenia… – pożegnała duchownego aktorka.

View this post on Instagram

Smutna wiadomość na koniec dnia. Wspaniały Kapłan, piękny człowiek, świadek Pana Boga. Często mawiał: jeśli masz jakiś problem, coś cię dręczy, doszedłeś do jakiejś granicy w swoim życiu, masz tylko jedno wyjście: jest taki Gość, ten Gość nazywa się Jezus Chrystus. Oddaj Mu wszystko, ale bez stawiania warunków, zawierz Mu całe swoje życie, a zobaczysz jakie cuda dla ciebie przygotował… 11 lat temu ks. Piotr Pawlukiewicz udzielił nam sakramentu ślubu. Do dziś mam w uszach Jego wspaniałą homilię o tkanym wspólnie przez całe życie, kobiercu. Drogi, kochany Księże Piotrze, dziękuję Ci za wszystkie piękne słowa, za „Katechizm Poręczny”, za Msze Św. o 15 w Św. Annie i za radiowe w Św. Krzyżu! Dziękuję za Twoje świadectwo wiary, za miłość ale i cierpliwość do ludzi, którzy zasypywali Cię niezliczonymi pytaniami, na które zawsze miałeś odpowiedź… Pamiętam jak spotkaliśmy się kilka miesięcy po moim ślubie. Zaraz po nim wyjechałeś na urlop, lato było upalne. Powiedziałeś wtedy: „nieźle mnie załatwiłaś Małgosiu! Zdjęcia ze ślubu były wszędzie, wyskakiwałem niemal z każdej gazety. Żeby kupić sobie zimne piwo musiałem wysyłać kolegę, żeby mnie nikt nie rozpoznał…” I zacząłeś się śmiać. Taki właśnie byłeś… Z Panem Bogiem kochany Księże Piotrze, do zobaczenia… ????

A post shared by Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_) on

Oprócz Kożuchowskiej, byłego duszpasterza parlamentarzystów pożegnał także premier, Mateusz Morawiecki na swoim Twitterze.

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy”-powiedział niegdyś ks. Piotr Pawlukiewicz. Z wielką przykrością przyjąłem informację o Jego śmierci. Niezwykle Go ceniłem, a homilie zawsze trafiały prosto w serce. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… – napisał.

 

Rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej poinformował, że pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się w środę, 25 marca o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie. Zostanie pochowany na cmentarzu Powązkowskim. Zaplanowano transmisję online z mszy pogrzebowej.

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz — kim był?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był duchownym, doktorem teologii pastoralnej, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metroplitalnej Warszawskiej. Był autorem książek o tematyce religijnej.

Teologię pastoralną ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1985.

Prowadził liczne rekolekcje zarówno w parafiach i kościołach, jak i stacjonarne dla grup uczestników – w wielu miastach Polski oraz dla środowisk polonijnych. Do grona najbardziej znanych można zaliczyć te poświęcone kwestii miłości i płciowości.


Małgorzata Kożuchowska - ks. Piotr Pawlukiewicz nie żyje

Małgorzata Kożuchowska - ks. Piotr Pawlukiewicz nie żyje

ks. Piotr Pawlukiewicz nie żyje

ks. Piotr Pawlukiewicz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×