Krzysztof Skiba nie ma litości! Żąda od TVP miliona złotych odszkodowania!

Krzysztof Skiba TVP Jacek Kurski

Krzysztof Skiba żąda miliona odszkodowania od TVP

Krzysztof Skiba sprawił Jackowi Kurskiemu niemiłą niespodziankę. Lider zespołu Big Cyc, który niedługo w Sopocie będzie świętować swój jubileusz, brał udział w jednym z protestów dotyczących zmian w sądownictwie, które Prawo i Sprawiedliwość próbuje przepchnąć od paru miesięcy. Podczas protestu, Skiba wygłosił żarliwe przemówienie:

Zwykle robię jakieś żarty, ale to jest zupełnie na serio. Otóż TVP Info, propagandowa telewizja Jacka Kurskiego, pokazując ośmieszające materiały z protestu, bezprawnie wykorzystała utwór Big Cyca. Nie ma zgody na tego typu praktyki! Jutro się skontaktujemy z adwokatem i będziemy podawali propagandową telewizję Jacka Kurskiego do sądu – grzmiał

Wszystko przez lekkomyślność Telewizji Polskiej, która wykorzystała fragment piosenki Jak słodko zostać świrem, żeby podkreślić słowa Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu. Jakie? Otóż, Karczewski oznajmił, że Sejm został ogrodzony barierkami, „żeby świry się nie dostawały i nie szkodziły”.

Krzysztof Skiba pozwie TVP?

Skiba nie zamierzał rzucać słów na wiatr i zaledwie kilka dni później opublikował na oficjalnym profilu zespołu ostre oświadczenie. Domaga się miliona złotych wpłaconych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przeprosin, za wyrządzone szkody moralne i wizerunkowe:

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info: W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości.Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej – brzmi treść oświadczenia

Zapowiada się poważna sądowa batalia. Jak myślicie, kto wygra?

Wielki powrót w TVP! Po ogromnym skandalu dziennikarka wraca na antenę!

Gwiazdy na wakacyjnym koncercie TVP w Toruniu: Kayah, Ewa Farna, Dominika Gawęda, Ewelina Lisowska

Seksowna Marcelina Zawadzka całuje się z uroczym słodziakiem! Fani oszaleli z zazdrości! Przy okazji gwiazda wyśmiała hit TVP!


Krzysztof Skiba - WOŚP 2017

Krzysztof Skiba - WOŚP 2017

Jacek Kurski na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Jacek Kurski na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Wielki Test z Historii TVP - Krzysztof Skiba

Wielki Test z Historii TVP - Krzysztof Skiba

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×