Szukaj

Krzysztof Kowalewski nie zdążył spełnić swojego wielkiego marzenia. Było związane z jego córką Gabrysią

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski zmarł w minioną sobotę. Nie udało mu się spełnić jednego marzenia związanego z córką Gabrysią. 

Krzysztof Kowalewski na swoim koncie zapisał mnóstwo znakomitych ról. Wystąpił w filmie Aleksandra FordaKrzyżacy, pojawiał się w produkcjach takich jak m.in. Miś oraz Daleko od noszy. W ostatnim z wymienianych seriali wcielał się w rolę magistra Romana Łubicza. Widzowie go uwielbiali.

Aktor zmagał się z problemami zdrowotnymi. Cierpiał na cukrzycę, a kilka miesięcy temu przeszedł operację serca, o czym tabloidy poinformowała osoba z jego otoczenia:

Krzysiek ostatnio bardzo chorował. Ledwo chodził o kulach, mocno schudł. Miał problemy z sercem i cukrzycą – zdradziła SE osoba z otoczenia aktora.

Pomimo że zdrowie Kowalewskiego nie rozpieszczało, czerpał z życia pełnymi garściami. O tym jest przekonany m.in. Maciej Englert, który w jednym z wywiadów tak podsumował kolegę:

Chorobom, które go trawiły od dawna, nie pozwalał zakłócać radości życia. Jego aktorstwo, całkowicie oryginalne, było przypisane tylko jemu i niepowtarzalne. Obdarzony talentem wnikliwej obserwacji świata i ludzi, stawał się niezwykłym i inteligentnym portrecistą ludzkich słabości, naszej śmieszności i głupoty. Był w tym mistrzem, tym bardziej że w niezrozumiały sposób ci wszyscy portretowani mali ludzie budzili sympatię. Bo Krzyś taki był, budził sympatię zarówno jako człowiek, jak i aktor, był kochany – takimi słowami pożegnał Krzysztofa Englert.

Niestety w sobotę media obiegły smutne wieści. Kowalewski nie żyje, o czym poinformowano w mediach społecznościowych. Jego żona, Agnieszka Suchora dodała wpis, który chwyta za serce.

Krzysztof Kowalewski nie spełnił swojego marzenia

Kowalewski dwukrotnie był żonaty. W latach 60. zalegalizował związek z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Ich związek nie przetrwał próby czasu, rozwiedli się po trzech latach. Doczekali się syna, Wiktora, który od 1981 roku na stałe mieszka poza Polską. 54-latek dodał wpis, którym pożegnał ojca. Opisał ostatnie godziny jego życia

Krzysztof swoją drugą żonę, Agnieszkę Suchorę, poznał w teatrze, podczas prób do jednego ze spektakli. Pomimo że parę dzieliło aż 31 lat, łączyło silne uczucie. Doczekali się córki, Gabrysi, która ma 21 lat. To właśnie z nią jest związane marzenie, którego nie udało się spełnić aktorowi. Chciał zatańczyć na weselu córki:

Chciałbym jak najdłużej pobyć tutaj, na ziemi, pozostając w dobrej formie psychicznej i fizycznej. Ponieważ mam dla kogo żyć. Nie zamierzam umierać, dopóki nie zatańczę na weselu swojej córki – wspomina wypowiedź aktora Super Express.

Krzysztof Kowalewski miał 87 lat.


Krzysztof Kowalewski z córką

Krzysztof Kowalewski z córką

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora z córką

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora z córką

Krzysztof Kowalewski z córką

Krzysztof Kowalewski z córką

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×