Szukaj

Krzysztof Charamsa do papieża Franciszka: „Miej litość, przynajmniej zostaw nas w spokoju”

Charamsa napisał list do papieza

Charamsa napisał list do papieza

Krzysztof Charamsa napisał list do papieża

Niedawno pisaliśmy o szokującym coming oucie polskiego księdza Krzysztofa Charamsy. Wyznał, że jest homoseksualny i jednocześnie trwa w szczęśliwym związku partnerskim. Swoją orientację ujawnił tuż przez rozpoczęciem synodu poświęconemu rodzinie. Na konferencji prasowej przedstawił swojego partnera.

Zobacz: Ksiądz-gej Krzysztof Charamsa pokazał swojego partnera! Nie szczędzili sobie czułości [ZDJĘCIA]

Niemal natychmiastowo poniósł konsekwencje. Został zwolniony z Kongregacji Nauki Wiary oraz utracił możliwość wykładania na katolickich uczelniach.

Zobacz: Natychmiastowa reakcja Watykanu na coming out polskiego księdza

Ukarał go również biskup pelpliński, ordynariusz diecezji, w której Charamsa przyjmował święcenia. Konsekwencjami były: kara suspensy, zakaz wykonywania aktów władzy święceń oraz noszenia stroju duchownego.  Jak podaje TVN 24, w oświadczeniu, w którym poinformowano o nałożeniu kary na ks. Charamsę wyjaśniono:

W Kościele Katolickim nawet kara suspensy ma charakter wzywający do opamiętania

Krzysztof Charamsa usilnie walczy o swoje stanowisko i wystosował nawet list do papieża Franciszka:

Miej litość – przynajmniej zostaw nas w spokoju, pozwól świeckim państwom czynić nasze życie bardziej ludzkim

W dokumencie pisze o tym, jak Kościół prześladuje gejów zadając im jednocześnie cierpienie. List polskiego Księdza do papieża datowany jest na 3 października, ale został upubliczniony dopiero wczoraj. Ksiądz gej w rozmowie z New York Times powiedział:

Homofobiczne zamknięcie synodu wznieciło na nowo moją pasję, by wprowadzić Kościół do nowej epoki. Dlatego upubliczniłem mój list do Ojca Świętego, w nadziei, że pójdzie on dalej niż synod w tej kwestii .

Charamsa zwraca też uwagę na wypowiedź kardynała z Gwinei, Roberta Saraha. Na synodzie Gwinejczyk porównał XX wieczny faszyzm i komunizm z dzisiejszym homoseksualizmem, aborcją i islamskim fanatyzmem, na co Charamsa odpowiada:

To dlatego ponawiam swój apel do Ojca Świętego. Nikt publicznie nie potępił tych oszczerczych wypowiedzi. Co to nam mówi o szacunku do nas?

Według niego Kościół powinien pozwolić na małżeństwa homoseksualne, wliczając w to księży. Od wybuchu skandalu minęło już trochę czasu. Jak zapatrujecie się na tę sprawę?

ks. Krzysztof Charamsa pokazał publicznie swojego partnera

ks. Krzysztof Charamsa pokazał publicznie swojego partnera

Ksiądz Krzysztof Charamsa jest gejem

Ksiądz Krzysztof Charamsa jest gejem


Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×