Nie żyje gwiazda „Czterdziestolatka”. „Wyborcza” ujawnia szczegóły: „Od jakiegoś czasu czuła się słabiej”

Nie żyje Krystyna Zapasiewicz

Nie żyje Krystyna Zapasiewicz

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska nie żyje. Odeszła wielka aktorka teatralna i niezapomniana ekspedientka z Czterdziestolatka. Miała 88 lat.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska nie żyje. Pierwsza żona Zbigniewa Zapasiewicza i aktorka, którą widzowie znają m.in. z roli sprzedawczyni w serialu Czterdziestolatek zmarła w wieku 88 lat.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska nie żyje

O śmierci Krystyny Zapasiewicz-Maciejewskiej na łamach Gazety Wyborczej jej sąsiadka i dobra znajoma Karolina Sarniewicz.

Dla świata była aktorką, warszawianką 'z powołania' oraz byłą żoną gwiazdy- Zbigniewa Zapasiewicza. Dla mnie- sąsiadką zza ściany i jedną z barwniejszych postaci Starego Żoliborza. 'Gazeta Wyborcza' uratowała jej kiedyś życie – napisała.

I zdradziła tę historię:

Od jakiegoś czasu czuła się słabiej, więc przynosiłam jej codziennie papierową prenumeratę z kiosku. I to ona uratowała jej życie, kiedy straciła przytomność. Z sąsiadami wiedzieliśmy, że nigdy nie zostawi »Wyborczej« na wycieraczce, więc kiedy zobaczyliśmy dwa egzemplarze, zadzwoniliśmy po pogotowie – wspominała dziennikarka.

Krótko też scharakteryzowała aktorkę:

Nie brała jeńców. Była też szczera i się nie patyczkowała. Kiedy sąsiad pytał ją, jak się ma, odpowiadała, że 'do dupy'. Mnie z kolei uparcie powtarzała, że nie życzy sobie traktowania jak 'niedołężną staruszkę', bo niezwykła sprawność intelektu nie akceptowała, że ciało może za nią nie nadążać. Z pokorą jednak znosiła pytania o jej znanego męża Zbigniewa Zapasiewicza, chociaż była pierwszą z trzech jego żon i nie lubiła pozostawać w jego cieniu – wspomina sąsiadkę Sarniewicz.

Nie podano do wiadomości przyczyn śmierci Krystyny Zapasiewicz-Maciejewskiej.

Kim była Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska?

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska urodziła się 2 października 1933 r. w Inowrocławiu. W Warszawie zamieszkała, mając 11 lat. Jej mama nie pracowała, a ojciec był kapitanem Wojska Polskiego. Zginął podczas powstania warszawskiego. W 1957 r. Maciejewska ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Występowała na deskach Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, w krakowskim Teatrze Starym, a w latach 1968-1988 w Teatrze Dramatycznym. To tam poznała Zbigniewa Zapasiewicza. Starsza o rok aktorka zawróciła mu w głowie. Szybko zostali parą i zdecydowali się na ślub. Związek nie przetrwał próby czasu i zakończył się rozwodem.

Na planie zdjęciowym zadebiutowała w 1963 r., grając w spektaklu telewizyjnym Teatr Klary Gazul. Widzowie zapamiętali ją dzięki roli w Czterdziestolatku, gdzie zagrała ekspedientkę w Domach Towarowych Centrum. Zdecydowanie jej żywiołem był teatr, ale wystąpiła w jednym z odcinków serialu Dom, a także w filmie Rzeka kłamstw.


Nie żyje Krystyna Zapasiewicz

Nie żyje Krystyna Zapasiewicz

Nie żyje Krystyna Zapasiewicz - screen z serialu

Nie żyje Krystyna Zapasiewicz - screen z serialu "Czterdziestolatek"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×