Nie żyje aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Odeszła niezapomniana babcia Apolonia z „Niani”

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Odeszła niezapomniana babcia Apolonia z Niani. Wiadomość o jej śmierci pojawiła się na oficjalnym Facebooku strony filmpolski.pl. Miała 87 lat.

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Polska aktorka, której bardzo dużą popularność przyniosła rola babci głównej bohaterki serialu Niania. Wiadomość o jej śmierci pojawiła się na oficjalnym Facebooku strony filmpolski.pl. Zmarła 31 stycznia w wieku 87 lat.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz była bardzo popularną aktorką starszego pokolenia. W swojej wieloletniej karierze wcieliła się w ponad 100 postaci filmowych i telewizyjnych. Mogliśmy ją oglądać między innymi w takich telewizyjnych produkcjach jak m.in. Detektywi na wakacjach, Boża podszewka, Klan, 13 posterunek, Na dobre i na złe, M jak miłość, Plebania czy Niana. W ostatniej produkcji zagrała babcię Apolonię i to właśnie ta rola przyniosła jej największą rozpoznawalność.

Wiadomość o jej śmierci pojawiła się dziś późnym popołudniem na oficjalnym profilu strony filmpolski.pl.

31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu „Niania” – napisano.

31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz.W swojej karierze zagrała ponad 100…

Posted by Filmpolski.pl on Monday, February 1, 2021

Krystyna Rutkowska-Ulewicz w ubiegłym roku świętowała 60. lecie swojej pracy artystycznej. Jej CV było bardzo bogate, ale nigdy nie zagrała żadnej głównej roli. Jak wyznała w wywiadzie dla Interii, którego udzieliła w 2020 roku, nie stanowiło to dla niej problemu.

Nawet najmniejszy epizod zawsze traktowałam jak wyzwanie.

Była aktywna zawodowo do końca swojego życia i nie chciała przechodzić na aktorską emeryturę. Ostatni raz można było zobaczyć na planie filmowym u Konrada Niewolskiego, gdzie rok temu zagrała w jego Asymetrii.

Kim była Krystyna Rutkowska-Ulewicz?

Krystyna Rutkowska-Ulewicz była aktorką teatralną, filmową i serialową. Urodziła się 14 lutego 1933 roku. W swojej karierze występowała m.in.  w teatrach: Rapsodycznym w Krakowie (1957–1958), im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (1958–1961), im. Stefana Jaracza w Olsztynie (1961–1965).

Jej mężem był nieżyjący od 1990 roku Wacław Ulewicz, który podobnie, jak ona pojawiał się na scenach teatralnych. Zmarła aktorka jest mamą Jakuba Ulewicza, aktora, którego fani mogą kojarzyć z takich filmów jak Lincz, czy Generał Nil. Może być także kojarzony przez z roli doktora Zadrzyńskiego w serialu Barwy szczęścia.

Przyczyna śmierci artystki nie została podana.

 


Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×