Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Gwiazda „Kogel-mogel” i „Złotopolskich” zmarła w szpitalu

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Zmarła lubiana aktorka, której popularność przyniosły role w produkcjach takich jak m.in. Dom, Złotopolscy oraz Miodowe lata. Miała 82 lata.

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. Od wielu lat była związana z aktorstwem. Miała w tym kierunku odpowiednie wykształcenie. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, chociaż już wcześniej występowała ze znanymi aktorami:

Maturę zdałam jako 17-latka i zaczęłam studia w Filmówce. Niemal od razu wystąpiłam w filmie Król Maciuś I, a wkrótce jeszcze w trzech innych. Najważniejszy to Cafe pod Minogą z 1959 r., gdzie powierzono mi rolę Sabci. Miałam wtedy zaledwie 18 lat i grałam u boku wielkich sław, Adolfa Dymszy i Stefanii Górskiej, z którą zresztą dzieliłam garderobę. Ile ja się nasłuchałam różnych opowieści i pikantnych dowcipów przesympatycznej Stefci. Byłam wtedy na planie bardzo grzeczna, ale bałam się Dymszy. Wydał mi się surowy, poważny, brakowało mu luzu – mówiła w Życie na gorąco: Retro

Kołodziejczyk grała m.in. w  Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie.

Na swoim koncie zapisała mnóstwo ponadczasowych kreacji. Wystąpiła w takich produkcjach jak m.in. Kogel-mogel, Czterej pancerni i pies, Dom, Złotopolscy oraz Miodowe lata. W 2019 roku odebrała prestiżowe wyróżnienie. Została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

We wtorkowe popołudnie media obiegły smutne wieści. Krystyna Kołodziejczyk nie żyje, o czym poinformowała Interię najbliższa rodzina aktorki. Zmarła w poniedziałek, 13 września. Chociaż przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości, wiadomo, że gwiazda od kilku tygodni przebywała w szpitalu.

Miała 82 lata.

Krystyna Kołodziejczyk: mąż, dzieci

Kołodziejczyk dwa razy stawała na ślubnym kobiercu. Pierwszego męża, reżysera, Andrzeja Ziębińskiego poznała na premierze Pani prezesowej w bydgoskim Teatrze Polskim w 1964 roku. Doczekali się syna, Marcina, który aktualnie ma 53-lata. Poszedł w ślady znanego ojca i jest reżyserem.

Gdy pierwsze małżeństwo Kołodziejczyk zaczęło się rozpadać, przyjechała do Warszawy, gdzie grała w jednej sztuce z Janem Englertem. Nigdy nie byli jednak parą:

Zagrałam w telewizyjnej sztuce z Jankiem Englertem, co skończyło się niewinnym flirtem. Nigdy nie byliśmy parą, choć krążyły takie plotki — komentowała w rozmowie z Życie na gorąco: Retro.

Drugim mężem aktorki został Wiesław Szyszko, który był szefem pokładu w PLL LOT. Doczekali się syna, Alka:

Mąż, Wiesław Szyszko, był szefem pokładu w PLL LOT i ciągle latał po świecie, więc w roku pół roku nie było go w domu. Ja dużo pracowałam i kiedy na świat przyszedł syn Alek (który później także został pilotem) w wychowaniu dzieci pomagały mi mama i teściowa. A dziś cieszymy się kolejnym wnukiem, Antkiem — mówiła w Życie na gorąco: Retro.

Krystyna Kołodziejczyk miała 82 lata.

 

 


Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×