Krystyna Janda odizolowana. 10 maja nie pójdzie na wybory: „Nie wiem, czy będę żyła”

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda źle znosi samotność wynikającą z pandemii. Martwi się nie tylko o swój teatr, ale też o dzieci i cały kraj. Wybory 10 maja nazywa "bzdurą".

Krystyna Janda to niekwestionowana królowa polskiego kina. Wielka artystka i wybitna aktorka, odcisnęła w polskiej kinematografii wyraźny ślad. Grała u Andrzeja WajdyKrzysztofa Zanussiego Juliusza MachulskiegoDo tego prowadzi własne teatry, pisze książki, reżyseruje i intensywnie uczestniczy w życiu na social mediach. Od wielu lat jest także aktywna politycznie. Ma swoje zdanie i odważnie je wyraża, nawet wtedy, gdy grożą jej sankcje finansowe.

Póki co, teatry Krystyny Jandy, tak jak inne, są zamknięte. Aktorka martwi się o swoich współpracowników.

Oni mają rodziny, dzieci. Ja od 15 lat wzięłam na siebie obowiązek prowadzenia teatru i dalej go mam. Niektórzy dyrektorzy teatrów mówią, że ruszą 1 czerwca, inni że 1 lipca. Nie wiem. Ja nie narażę ludzi na jakiekolwiek zagrożenie i nie zawołam nikogo do pracy wcześniej niż można. Później możemy nawet zrezygnować z urlopów i grać latem. Jak już będzie można, będziemy pracować non stop – wyznała Janda w rozmowie z WP.

Krystyna nie wybiera się na wybory

Aktorka jest oburzona, że rząd wciąż nie odwołał wyborów. Już teraz Janda zapowiada, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Ja nie wiem, czy ja będę żyła 10 maja (śmiech). Jeśli jednak dożyję, to na pewno nie pójdę. W ogóle nie wychodzę z domu – wyznaje aktorka.

Według Krystyny Jandy wybory powinny zostać przełożone.

Ten pomysł PiS jest nieracjonalny. Zdziwiłabym się, gdyby udało się uformować komisje wyborcze.(…) Ja mam 67 lat. Ja nie przyjmuję teraz w domu nikogo – nawet dzieci, bo się o nie martwię. Więc te pomysły PiS na wybory 10 maja – to wszystko są bzdury. To wrzucanie poprawek w sejmie o 2 w nocy – to jest oburzające. – wyznaje Krystyna Janda w wp.pl.

Podczas kwarantanny aktorka dużo czyta, ogląda i planuje przyszłe projekty. Dla swoich fanów codziennie na żywo czyta wiersze. Poniżej zapis jednej z ostatnich transmisji live.

Jarosław MikołajewskiOPUSZCZAJĄ CUDZOZIEMCY PROWINCJĘ WUHAN

Opublikowany przez Krystynę Jandą Sobota, 28 marca 2020


Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×