Egzotyczne wakacje Krystyny Jandy przeanalizowane przez TRZECH specjalistów „Wiadomości”. „To miejsce wysoko niefortunne”

Krystyna Janda bohaterką Wiadomości

Krystyna Janda bohaterką Wiadomości

Krystyna Janda wybrała się na kilka dni do Hiszpanii. Postanowiła podzielić się tym w social mediach. Jej wpis stał się obiektem analizy w Wiadomościach TVP. Co mówili komentatorzy?

Krystyna Janda nie ma wątpliwości, że szczepionka przeciw COVID-19 jest skuteczną formą ochrony przed zakażeniem. Aktorka była jedną z pierwszych osób, która przyjęła dawkę wakcyny. Otrzymała ją poza wyznaczoną kolejnością. Jak tłumaczyła po fakcie, nie wiedziała, że odbiera ją komuś innemu. Była przekonana, że gdy się na to nie zdecyduje, preparat się zmarnuje.

Przeprosiła też wszystkich, którzy poczuli się dotknięci sytuacją. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że nie chce się spotykać z ludźmi, którzy są niezaszczepieni. Janda ma jasno sprecyzowane oglądy na temat pandemii i ochrony przed koronawirusem i głośno je wyraża, nie zważając na to, że naraża się tym samym na, delikatnie mówiąc, krytykę.

Dotyka ją tez sytuacja na białoruskiej granicy. Stanęła nawet w obronie Barbary Kurdej-Sztan, która mocno naraziła się swoim emocjonalnym wpisem na temat działań straży granicznej.

Janda poczuła się tym wszystkim zmęczona i postanowiła odpocząć w Hiszpanii. Podzieliła się tym w social mediach.

Jutro wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na 5 dni bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać – napisała aktorka.

Krystyna Janda bohaterką Wiadomości TVP

Krystyna Janda zapewne nawet nie spodziewała się, że jej post będzie pretekstem do materiału w Wiadomościach.

Za granicą zdrowego rozsądku — brzmiał pasek programu informacyjnego TVP.

Edyta Lewandowska zapowiedziała materiał:

Powodem styczniowych wakacji aktorki była ucieczka od pandemii i kryzysu migracyjnego, ale, jak komentują internauci, akurat w tym kontekście to miejsce wysoko niefortunne.

Wpis Jandy oceniło trzech komentatorów TVP. Redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz stwierdził, że Hiszpania nie najlepiej radzi sobie z epidemią. Nie do końca jest to prawda, że w Hiszpanii, w której już trwa kolejna fala, tym razem spowodowana wariantem Omikron, 7-dniowa średnia zgonów jest teraz trzykrotnie niższa niż u nas. Od września do początku listopada kraj na Półwyspie Iberyjskim notował 2-3 tys. przypadków dziennie i po kilkadziesiąt zgonów. Our World in Data podaje,  że zaszczepionych dwiema dawkami w Hiszpanii jest 80 proc. populacji, a prawie 40 proc. jest po trzeciej. W Polsce jest to 56,5 proc. i 23 proc. po trzeciej dawce.

Następnie wypowiedział się Karol Gac z dorzeczy.pl, który stwierdził, że Janda wpis i swój wypoczynek wykorzystała do ataku politycznego. Podsumowaniem była wypowiedź redaktora naczelnego Sieci Jacka Karnowskiego, który stwierdził, że Krystyna Janda ucieka przed własnymi wyobrażeniami.

Jak myślicie, czy aktorka mogła się spodziewać, że jej z pozoru niewinny wpis można interpretować na tyle sposobów?


Krystyna Janda na wakacjach w Hiszpanii

Krystyna Janda na wakacjach w Hiszpanii

Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Jerzy Stuhr i Krystyna Janda

Jerzy Stuhr i Krystyna Janda

Komentarze

 • Gość/Ola pisze:

  Moja Babcia zawsze mówiła: wszędzie tam jest świetnie gdzie nas nie ma. A gdy tylko tam dotrzemy – zaraz wszystko się psuje. Po co robić słowna zadymę jeśli nie ma się pojęcia o tym co faktycznie dzieje się na świecie???Komu to potrzebne??? Może jej? Bo już dawno nie mąciła i świat o niej powoli zapomina…

 • Gość pisze:

  Bidula. Przytuliła kasę od PISu to i na wywczasy ma za co pojechać. A wcześniej na chleb nie miała.
  Proponuję nie wracać, tylko zostać w tej krainie szczęśliwości

 • Gość pisze:

  Mam dosyc pisu ale to co ostatnio robi opozycja to podkladka by na nich nie glosowac denerwuja mnie tymi kwrstiami w spraeie przymusu szczepien i calej tej segregacji paszportow itd oraz w sprawach dot uchodzcow Sami nic nie proponuja Jak beda tak dalej z bolem ale zaglosuje na pis

 • Gość pisze:

  Niedawno płakała ze nie ma na chleb a tu proszę Hiszpania żenada.

 • Gość pisze:

  TVPiS banda

 • Gość pisze:

  Pani Krystyno prosze się nie wypowiadać na temat pandemii bo ani pani ,ani my wszyscy nie wiemy całej prawdy na jej temat i pewnie nigdy się nie dowiemy .Prosze się zająć teatrem bo na tym się pani zna najlepiej.Zdrowia życze!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×