Szukaj

Królowa oburzona zachowaniem Karola. Potraktował Harry’ego w skandaliczny sposób. Teraz poniesie konsekwencje

Książę Karol, królowa Elżbieta II

Książę Karol, królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II ma dość nieodpowiedzialnego zachowania księcia Karola. Jest bliska podjęcia decyzji, która uniemożliwi mu objęcie tronu. Dlaczego?

Królowa Elżbieta II została koronowana 2 czerwca 1953 roku. Jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Bez trudu pobiła rekord swojej prababki, królowej Wiktorii, która sprawowała władzę przez 63 lata, 7 miesięcy i 2 dni. Od dłuższego czasu w kuluarach krążą plotki, że w najbliższym czasie chce podjąć decyzję o abdykacji, jednak póki co nic na to nie wskazuje.

Monarchini w czasie pandemii nieco usunęła się w cień, jednak z uwagą śledzi wszelkie doniesienia medialne na temat swojej rodziny oraz monitoruje sytuację w Wielkiej Brytanii. Królowa ma już 94 lata i musi bardzo uważać na swoje zdrowie, ponieważ COVID-19 cały czas stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie. Mimo że okoliczności bardzo krzyżują jej plany, od czasu do czasu decyduje się na publiczne wystąpienia.

W ostatnim czasie nie brakowało jej powodów do stresu, a głównym był wywiad Harry’ego i Meghan, którego udzielili Oprah Winfrey. Podczas rozmowy z dziennikarką zdecydowali się na szczere wyznania, w których kilkukrotnie wyszło na jaw, że byli źle traktowani przez rodzinę królewską. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do wywiadu i poruszył kwestię rasizmu.

Cała rodzina jest zasmucona, gdy dowiedziała się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan. Poruszane kwestie, szczególnie kwestia rasy, są niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, traktuje się je bardzo poważnie i rodzina omawia je prywatnie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny – brzmi oficjalne oświadczenie.

Królowa zaczęła wyciągać konsekwencje złego zachowania, które ugodziło w jej wnuka i jego małżonkę. Na pierwszy ogień poszedł książę Karol, który nie odbierał telefonów od syna. Tego, jak się wtedy zachował, może żałować do końca życia. Królowa nie zamierza być wobec niego łaskawa.

Królowa Elżbieta II chce odebrać Karolowi prawo do tronu

Wywiad Harry’egoMeghan wywołał prawdziwą burzę nie tylko w mediach, ale i w rodzinie królewskiej. Na jaw wyszło wiele spraw, które pokazały, że Windsorowie nie są tak krystalicznie czyści, jakby się mogło wydawać. W ostatnim czasie na łamach Woman’s Day pojawił się artykuł, z którego wynika, że królowa zdecydowała się pociągnąć do odpowiedzialności księcia Karola, który rzekomo nie odbierał telefonów od syna.

Źródło gazety wyjawiło, jaki mógł być powód tego, że książę Sussex opowiedział o tym publicznie:

W innej sytuacji Harry miałby problemy z tym, aby opowiadać o tym publicznie, jednak najwyraźniej miał już dość tej sytuacji.

Królowa Elżbieta II uważa, że Karol zachował się nieodpowiedzialnie, ponieważ powinien za każdym razem odbierać telefony od Harry’ego, a on zachował się tak, jakby się go wyrzekł.

Wygląda na to, że Karol przestał czuć się odpowiedzialny za dalsze losy syna i wnuka Archiego – powiedziało źródło w wywiadzie udzielonym dla Woman’s Day.

Mało tego, w obliczu tej sytuacji, monarchini stwierdziła, że nie powinien on rządzić krajem i zamierza poprosić go, aby usunął się z linii sukcesji.

Książę Karol jest zrozpaczony – podaje źródło.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje, które być może potwierdzą, że kolejność do objęcia tronu Wielkiej Brytanii uległa zmianie. Myślicie, że królowa jest zdolna do tego, by odsunąć Karola od władzy?


Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Księżna Camilla, książę Karol, książę Filip i Królowa Elżbieta II na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego

Księżna Camilla, książę Karol, książę Filip i Królowa Elżbieta II na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Karol w końcu pogonił tego nieroba Harrego i te cwana żonkę pseudo aktorkę

 • myslcie ludzie pisze:

  Jest to oczywista bzdura bo o dziedziczeniu korony nie decyduje krolowa w Anglii , poza tym brawo Karol nareszcie ktos sie postawil temu „Empty Harry „jak go nazywaja w UK , ma 36 lat i chce byc niezalezny finansowo wiec zrywa z rodzina ale chce kase na dalsze zycie w luksusach na dodatek majac majatek warty 33 mln funtow?? w czasie pandemii ?

  • Gość pisze:

   Dokładnie, totalne bzdury popisali w tym artykule. A Harry jaki jest każdy widzi, chce mieć ciastko, zjeść je i mieć następne. On i Rachel to bardzo roszczeniowi ludzie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×