Szukaj

Królowa Elżbieta II przemówiła i wysłała subtelny sygnał do Meghan i Harry’ego. Co chciała im przekazać?

Królowa Elżbieta II, Meghan i Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan i Harry

Królowa Elżbieta II zabrała głos w sprawie pandemii koronawirusa. Podczas jej przemówienia brytyjskie media doszukały się ukrytego komunikatu dla Meghan i Harry'ego. Co za odkrycie.

Na specjalne orędzie królowej czekali nie tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii, ale także pozostałych 53 państw należących do Wspólnoty Narodów (m.in. Kanada, Australia, RPA, Gujana i Indie). Była to historyczna chwila, bo jak przypomina Daily Mail ostatnie takie nadzwyczajne wystąpienie (nie licząc świątecznych, w których królowa składa Brytyjczykom życzenia), miało miejsce po śmierci matki królowej – w 2002 roku.

Przemówienie królowej Elżbiety II w sprawie koronawirusa

Nic więc dziwnego, że przemówienie królowej Elżbiety II, które trwało zaledwie kilka minut, w jednej chwili obejrzało ponad 25 milionów ludzi.

Przemawiam do was w czasie coraz większego niepokoju. Czasie zakłóceń w naszym kraju: zakłóceń, które przynoszą niektórym żal, również tych finansowych dla wielu z nas. (…) Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia na linii frontu, jak i tym, którzy bezinteresownie kontynuują swoje obowiązki poza domem, pomagając nam wszystkim. Jestem pewna, że naród zgodzi się ze mną, że doceniamy wszystko, co robicie, a każda godzina waszej ciężkiej pracy przybliża nas do powrotu do normalności – powiedziała na wstępie królowa.

Orędzie Elżbiety II okazało się być drugim najchętniej oglądanym przekazem w brytyjskiej telewizji w 2020 roku. Chętniej oglądano tylko przemówienie premiera Borisa Johnsona na temat koronawirusa.

Ukryta wiadomość królowej Elżbiety II dla Meghan Markle

Kiedy już opadły emocje związane z tym, co królowa miała do przekazania, brytyjskie media zaczęły się skupiać na szczegółach. Pod lupę wzięto wygląd gabinetu, zieloną sukienkę, której kolor miał symbolizować nadzieję, oraz broszkę. I właśnie biżuteria monarchini, pochodząca z kolekcji Królowej Marii, wzbudziła największe zainteresowanie.

Królewscy obserwatorzy szybko dotarli do informacji, że broszka pochodzi z tej samej kolekcji, co tiara, którą Meghan miała na głowie w dniu ślubu. Eksperci magazynu Hello uważają, że królowa chciała symbolicznie pozdrowić Sussexów, którzy zrzekli się tytułów królewskich i wyprowadzili z Wielkiej Brytanii do Ameryki Północnej.


Królowa Elżbieta II – zielona broszka

Królowa Elżbieta II – zielona broszka

Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego

Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego

Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego. Na zdjęciu z matką panny młodej

Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego. Na zdjęciu z matką panny młodej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×