Wręczyli nagrodę królowej Elżbiecie II i mocno się zdziwili, gdy przeczytali list z pałacu. Odmowa monarchini rozbraja

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta nie chce odebrać ważnej nagrody, choć sama obdarza tytułami innych. Skąd taka decyzja? Monarchini szczegółowo ją wyjaśniła.

Królowa Elżbieta II rządzi nieprzerwanie od 1952 roku. Przedstawicielka dynastii Windsorów cieszy się wielką sympatią poddanych. Sama często obdarowuje ich odznaczeniami i tytułami. Monarchini, oprócz bycia królową Zjednoczonego Królestwa, sprawuje też teoretyczne rządy nad piętnastoma innymi krajami, którymi są: Antigua i Barbuda, Australia, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Kanada, Jamajka, Nowa Zelandia, Papua-Nowa Gwinea, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wyspy Salomona.

W ostatnim czasie wzięła udział w uroczystym posiedzeniu parlamentu Walii. Podczas spotkania została podsłuchana, gdy krytycznie wypowiadała się na temat światowych polityków.

To niezwykłe, wiem już wszystko o szczycie, ale nadal nie wiem, kto na niego dotrze. Zupełnie nic.  Wiemy tylko o tych gościach, którzy nie przybędą… To naprawdę irytujące, kiedy coś mówią, a potem nic nie robią – powiedziała.

Królowa wypowiedziała się konkretnie na temat szczytu klimatycznego w szkockim Glasgow. Spotkanie wydarzy się już pod koniec miesiąca. Rodzina królewska Wysp Brytyjskich to tylko jedni z wielu gości tego wydarzenia. Niemal wszyscy royalsi są zwolennikami ratowania naszej planety.

Książę William w ostatnim czasie skrytykował Elona Muska Jeffa Bezosa. Multimiliarderzy mają być jego zdaniem zbyt mało zafrapowani najbardziej kluczowymi dla świata kwestiami.

Potrzebujemy jednych z największych umysłów na świecie skupionych na próbie ratowania tej planety, a nie szukaniu kolejnego miejsca do życia – skwitował.

Aktywność królowej Elżbiety II została ostatnio wyróżniona przez ważne gremium. Królowa odmówiła jednak przyjęcia nagrody. Dlaczego?

Królowa Elżbieta II nie chce przyjąć nagrody. Co się stało?

Prezenter, pisarz i były polityk, Gyles Brandreth, szef kapituły nagrody The Oldie of the Year, napisał do przedstawiciela Elżbiety II z pytaniem, czy zaakceptuje ona przyjęcie nagrody. Prywatny sekretarz monarchini, Tom Laing-Baker, odpisał, że nie chce ona tego odznaczenia ze względu na własne samopoczucie i przekonania.

Jej Wysokość uważa, że jesteś tak stary, jak się czujesz, dlatego nie wierzy, że spełnia odpowiednie kryteria, aby móc przyjąć nagrodę. Ma nadzieję, że znajdziesz bardziej odpowiednego kandydata – odpowiedział Brandrethowi.

Słowa Elżbiety II nawet nas nie zaskoczyły. W ostatnim czasie jest ona bardzo aktywna w strefie publicznej.

Na tegorocznym rozdaniu nagród The Savoy Hotel w Londynie pojawiła się synowa władczyni – księżna Kornwalii Kamila. Nagroda Oldie of the Year od blisko trzydziestu lat jest wręczana przez pismo The Oldie Magazine tym starszym osobom, które wniosły szczególny wkład w życie publiczne w Zjednoczonym Królestwie. Wśród poprzednich laureatów nagrody znalazło się wiele osób: począwszy od zdobywców Oscara, przez laureatów Nagrody Nobla, po doświadczonych sportowców.


Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×