Elżbieta II wysłała list do 12-letniej dziewczynki z Polski. Królowa była wzruszona prezentem od chorej Wanessy

Królowa Elżbieta II i Wanessa Bąkowska

Królowa Elżbieta II i Wanessa Bąkowska

Elżbieta II wysłała list do 12-letniej Wanessy z Polski. Królowa poruszona była prezentem oraz tym, co napisała jej dziewczynka. Niesamowity gest monarchini.

Wanessa Bąkowska to 12-latka pochodząca z miejscowości Lipki. Dziewczynka urodziła się z Zespołem Downa. Obdarowana jednak została ogromnym talentem artystycznym. Odkąd pamięta, maluje obrazy, wykorzystując przy tym niekonwencjonalne techniki. Jej życiowym mottem jest przełamywanie stereotypów i udowadnianie, że niemożliwe nie istnieje. To, co się stało, przeszło najśmielsze oczekiwania młodej artystki.

Dziewczynka otrzymała list od Królowej Elżbiety II

Wanessa miała jedno marzenie – podarować Królowej Elżbiecie II swój obraz. Zrobiła to. Do pracy dołączyła list, który przetłumaczyła wspólnie ze swoją nauczycielką od języka angielskiego. Nawet nie liczyła na odpowiedź od monarchini. Tym większe było jej zaskoczenie, gdy pewnego dnia po powrocie z rehabilitacji do domu, czekała na nią niespodzianka:

Marzenia są po to aby je spełniać. Dzisiaj dostałam odpowiedź na mój list od Królowej Elżbiety – czytamy we wpisie.

Ambitna 12-latka napisała list, który poruszył Królową. Treść swojej wiadomości udostępniła na Facebooku, dołączając zdjęcia odręcznie napisanej wiadomości, którą zaadresowała do Pałacu Buckingham:

Wasza Wysokość. Nazywam się Wanessa. Mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli oraz przyjaciół. Moja mama ma na imię Karolina, tata Rafał, brat Alan a siostra Nutka. Mocno ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Mimo to maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to „Ziemia”. Pozdrawiam z Polski.

Niespodziewanie do adresatki przyszedł list prosto z Anglii. Dziewczynka od razu podzieliła się nim na swoim Facebooku. Jak się okazuje, list napisany był przez dwórkę Elżbiety II, ale wspomniała w nim o emocjach, jakie towarzyszyły Królowej:

Królowa poprosiła mnie o wysłanie listu i podziękowanie Ci za przepiękny obraz. Była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo jej się podoba obraz Ziemia – czytamy w odpowiedzi.

Wanessa namalowała już ponad 150 obrazów. Jej dzieła można podziwiać do 19 października w Atlas Arenie w Warszawie.


Wanessa Bąkowska

Wanessa Bąkowska

List od Królowej Elżbiety II dla Wanessy Bąkowskiej

List od Królowej Elżbiety II dla Wanessy Bąkowskiej

Wanessa Bąkowska - obraz przekazany Królowej Elżbiecie II

Wanessa Bąkowska - obraz przekazany Królowej Elżbiecie II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×