Szukaj

Pierwsza taka Wielkanoc w życiu 93-letniej królowej Elżbiety II. Przez koronawirusa musi zmienić swoją tradycję

Królowa Elżbieta II - Wielkanoc 2020

Królowa Elżbieta II przez pandemię koronawirusa rezygnuje z jednej ze swoich wieloletnich tradycji. Z jakiej? Z kim spędzi Wielkanoc 2020?

Od wielu lat królowa Elżbieta II w Wielki Czwartek osobiście wręczała zasłużonym emerytom specjalne srebrne monety. Trafiały one do osób powyżej 70. roku życia, które do nagrody zostały nominowane przez lokalne diecezje w uznaniu za ich wkład w społeczność. Chociaż była to tradycja, tym razem musiała zostać zmieniona.

Przez trwającą pandemię koronawirusa, monety, które zostały pobłogosławione kilka tygodni temu, nie zostaną przekazane przez królową, a trafią do nich pocztą wraz z listem od monarchini. W piśmie podkreślała, że żałuje, iż nie jest w stanie przekazać ich osobiście.

Nie powinno to jednak oznaczać, że wasz bezcenny wkład w życie społeczności pozostaje niezauważony, a ja przesyłam ten Wielki Dar, aby podziękować za waszą chrześcijańską służbę. Moje myśli i modlitwy są z wami i waszymi rodzinami w tym trudnym czasie — podkreślała królowa.

Królowa Elżbieta II — jak spędzi Wielkanoc 2020?

Pandemia pokrzyżowała monarchini nie tylko plan wręczenia pamiątkowych monet,  ale także spędzenie czasu z bliskimi. W przeciwieństwie do poprzednich lat na jej stole zostaną postawione jedynie dwa nakrycia, jedno dla niej, drugie dla jej męża, księcia Filipa, z którym spędza kwarantannę.

królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia

Królowa Elżbieta II i książę Filip spędzą święta we dwójkę

Co z pozostałymi członkami rodziny? Księżna Kate i William z dziećmi spędzają ten czas w swojej posiadłości w Norfolk, Meghan i Harry w Los Angeles, a książę Karol i Camilla zostaną w Clarence House.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II niespodziewanie zabrała głos ws. koronawirusa. Jej wystąpienie określono jako historyczne


Królowa Matka i królowa Elzbieta II

Królowa Matka i królowa Elzbieta II

Królowa Elżbieta II z telefonem

Królowa Elżbieta II z telefonem

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×