Szukaj

Królowa rozerwała serca fanów zdjęciem z wakacji z księciem Filipem. Najbardziej wzruszające wspomnienie, jakie trafiło do sieci

Królowa Elżbieta II, książę Filip

Królowa Elżbieta II, książę Filip

Już od kilku dni członkowie rodziny królewskiej publikują kadry z prywatnego archiwum. Zdjęciem, które przywołuje piękne, wspomnienia postanowiła podzielić się także królowa Elżbieta II.

Dzisiaj o godzinie 15 czasu brytyjskiego rozpocznie się ceremonia pochówku zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa. Pogrążona w żałobie monarchini kilka godzin po śmierci współmałżonka wydała oficjalny komunikat, pod którym zaczęły spływać kondolencje z całego świata. Przed 94-letnią królową Elżbietą II bardzo trudny czas.

Swojego przyszłego męża poznała 82 lata temu i od tamtej pory byli niemal nierozłączni. Doczekali się czwórki dzieci, wnuków, oraz prawnucząt. W 1946 roku doszło do ich zaręczyn, które na samym początku młodzi zakochani ukrywali przed rodzicami przyszłej monarchini. Nie byli oni bowiem zachwyceni wybrankiem swojej córki, ale widząc, jak wielkim uczuciem go darzy, wyrazili zgodę na ślub. Para pobrała się 1,5 roku po zaręczynach. Całą historię ich miłości przeczytacie tutaj.

Od tamtej pory cały świat bacznie przyglądał się temu małżeństwu. Chociaż plotkowano o licznych zdradach księcia Filipa, to żadna z tych informacji nigdy nie została potwierdzona przez Pałac Buckingham.

Królowa Elżbieta II i książę Filip na wakacjach. Wzruszające wspomnienie

Królowa Elżbieta II wiele razy podkreślała, jak ważną rolę nie tylko w jej życiu, ale także w trwaniu monarchii spełniał książę Filip. Chociaż zawsze był krok za nią, to nigdy nie umniejszała jego zasług. Od dnia, w którym zmarł, członkowie rodziny królewskiej dzielą się związanymi z nim wspomnieniami, a na oficjalnych kanałach pojawiają się niepublikowane wcześniej zdjęcia, jak chociażby to z prawnuczętami monarchów.

Teraz prywatną fotografią z mężem podzieliła się Królowa Elżbieta II. Ujęcie wykonała synowa pary – Sophie, hrabina Wessex. Na bardzo szczerym kadrze małżonkowie uśmiechają się i wypoczywają w Scottish Highlands – ukochanym letnim domu rodziny królewskiej.

Królowa pragnie udostępnić to prywatne zdjęcie zrobione księciu Edynburga na szczycie Coyles of Muick w Szkocji w 2003 roku – czytamy w opisie.

Zaznaczono również, że królowa Elżbieta II oraz pozostali członkowie rodu Windsorów pragną podziękować za tak liczne kondolencje, jakie otrzymują od tygodnia:

Jej Królewska Mość i Rodzina Królewska są wdzięczni za wszystkie przesłane kondolencyjne z całego świata i byli wzruszeni, widząc i słysząc tak wiele osób, które wspominają księcia, celebrując jego życie – czytamy w dalszej części wpisu.

Dla monarchini jest to niezwykle trudny czas, ale wiadomo, że radzi sobie ona wyjątkowo dobrze. Ze względu na liczne choroby księcia Edynburga od kilku już lat przygotowywała się na to, że wkrótce może go zabraknąć u jej boku. Charles Anson były sekretarz prasowy królowej wypowiedział się na ten temat dla magazynu People.

Myślała o tej chwili kilka razy, a jej sposobem jest, pozostanie, tak stabilnym i spokojnym, jak to tylko możliwe. Przychodzi jej to naturalnie poprzez jej temperament i doświadczenie. Podczas moich lat pracy dla niej była zawsze spokojna, bez względu na to, co się działo – zdradził Charles Anson.

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. A w 2017 roku po kilku dekadach pracy dla monarchii odszedł na zasłużoną emeryturę. Ostatnie chwile życia spędził ze swoją żoną na zamku Windsor.


Królowa Elżbieta II i książę Filip w 2003 roku

Królowa Elżbieta II i książę Filip w 2003 roku

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II i książę Filip w latach 80.

Królowa Elżbieta II i książę Filip w latach 80.

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×