Zdjęcie na biurku królowej wzruszyło fanów rodziny królewskiej. Tak smutnych świąt w pałacu jeszcze nie było

Królowa Elżbieta II, książę Filip

Królowa Elżbieta II, książę Filip

Królowa Elżbieta II wygłosi w tym roku szczególnie osobiste orędzie. Ten rok nie oszczędził monarchini. Pożegnała swojego męża oraz podupadła na zdrowiu. 

Królowa Elżbieta II nosi koronę od 68 lat. Tym samym jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Tytuł przejęła po zmarłym ojcu – Jerzym VI, który przegrał walkę z nowotworem. Od tamtej pory stara się sumiennie wykonywać powierzone jej obowiązki. Niestety 95-latka w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu.

2021 rok u królowej Elżbiety II

Ostatni rok był bezlitosny dla Królowej Elżbiety II. Głowa Wielkiej Brytanii musiała zmierzyć się ze sporym skandalem, jaki wywołali książę Harry i Meghan Markle. Para postanowiła zrezygnować ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Wkrótce później zagościli u Oprah Winfrey. Ich wizyta była szeroko komentowana w mediach. Opowiedzieli, jak byli traktowani przez pozostałych członków rodziny królewskiej, co wywołało ogromne poruszenie. Meghan zdradziła, że zmagała się z depresją, która w momencie kulminacyjnym przerodziła się w myśli samobójcze.

Kilka miesięcy temu zmarł książę Filip – mąż Królowej Elżbiety II. Monarchini dość mocno przeżyła śmierć ukochanego, z którym przeżyła 73 lata. Był moment, kiedy mówiło się o kryzysie w ich relacji, jednak pokonali wszystkie złe demony i trwali razem do ostatnich chwil księcia Edynburga.

Przykre sytuacje, które spadły w tym roku na Elżbietę II, zdecydowanie nie wpłynęły na nią zbyt dobrze. Gdy pojawiła się w Opactwie Westminsterskim, zauważyć można było, że nie jest w najlepszej formie. Na zdjęciach widać, jak podpiera się laską. Wkrótce później ze względów zdrowotnych odwołała podróż do Irlandii Północnej. Spędziła wtedy pierwszy raz od ośmiu lat noc w szpitalu.

Królowa Elżbieta II uczciła pamięć męża w Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to wyjątkowo rodzinny okres w roku. Królowa przygotowuje się do pierwszych świąt bez swojego męża.

Elżbieta II wygłosi w tym roku szczególnie osobiste orędzie. Zdjęcie opublikowane przez Pałac Buckingham pokazuje królową siedzącą za biurkiem w Białej Sali Rysunkowej na Zamku Windsor. Na pierwszym planie widać fotografię królowej i jej zmarłego męża, która została zrobiona w 2007 roku w wiejskim domu Broadlands w Hampshire z okazji ich rocznicy ślubu.

W poprzednich latach na zdjęciach wyeksponowanych do kamery widniały wizerunki jej wnuków, prawnuków i dzieci.

Przemówienie monarchini do narodu będzie transmitowane na antenie BBC i na YouTube 25 grudnia w godzinach popołudniowych.


Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II nie ma na biurku zdjęcia księcia Harry'ego

Królowa Elżbieta II nie ma na biurku zdjęcia księcia Harry'ego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×