Co wydarzy się w dniu śmierci królowej Elżbiety II? Wyciekła tajna instrukcja. Wiemy więcej niż powinniśmy

Królowa Elżbieta II śmierć

Królowa Elżbieta II umiera?

Królowa Elżbieta II niedawno nie pojawiła się podczas uroczystości upamiętniającej 200. rocznicy ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego. Chociaż Pałac Buckingham nie podaje oficjalnej przyczyny, mówi się, że powodem podobno były problemy zdrowotne. Czy Wielka Brytania może szykować się na najgorsze, a książę Karol na przejęcie obowiązków, które do tej pory pełniła jego matka?

Informacja o tym, że królowa rezygnuje z pojawienia się podczas uroczystości, zmroziła krew w żyłach wielu Brytyjczyków. Zwłaszcza, że pałac nie podał powodu, a tylko wydał krótkie oświadczenie, w którym czytamy:

Dziś królowa nie czuje się najlepiej i została podjęta decyzja o braku jej obecności na uroczystości upamiętniającej 200. rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego.

Informatorzy zagranicznych redakcji przekonują, że to nic poważnego. Trudno oprzeć się jednak wrażeniu, że coś może być na rzeczy, zwłaszcza, że monarchini bez ważnego powodu zaplanowanych wizyt nie odwołuje.

Emocji nie ostudzi także fakt, że rząd przećwiczył London Bridge, czyli sekretny plan na wypadek śmierci królowej Elżbiety II. Zawiera on całą procedurę, którą trzeba będzie uruchomić po śmierci królowej.

Co wydarzy się w dniu śmierci Królowej Elżbiety II?

W pierwszej kolejności o zgonie monarchini zostanie poinformowany jej osobisty sekretarz. Informację tę, zaszyfrowaną w odpowiedni sposób, przekaże premierowi kraju. Kiedy usłyszy on zdanie: „Most London Bridge jest opuszczony”, będzie wiedział, że czas wdrożyć pozostałą część procedury.

Wówczas w Pałacu Buckingham zostaną wstrzymane połączenia telefoniczne. Zanim jednak to nastąpi, informacja o śmierci królowej zostanie przekazana do piętnastu krajów. Potem wiadomość zostanie przekazana opinii publicznej. Ogłosi ją stacja BBC. Zaraz po niej taką wiadomość otrzyma także agencja Association Press.

Następnie pałac zajmie się organizacją pogrzebu. Ceremonia odbędzie się w dziewiątym dniu po śmierci. W ciągu pierwszych 24 godzin ma natomiast dojść do oficjalnej proklamacji księcia Karola na króla Wielkiej Brytanii.

Mamy jednak nadzieję, że takiej procedury nie trzeba będzie wdrażać w najbliższym czasie, a królowa pojawi się podczas kolejnej oficjalnej uroczystości.

To dopiero wymyślił. Tak książę Karol mówi na Meghan Markle

Kate i Meghan opływają w luksusy dzięki ciężko zarobionym pieniądzom Brytyjczyków! Ile kosztuje roczne utrzymanie rodziny królewskiej?

Luksusy nie do opisania! Meghan Markle i książę Harry zmieniają miejsce zamieszkania. Będą mieli… 21 pokoi!

Królowa Elżbieta II nie pozwoli obrażać swoich bliskich. Ojciec Meghan Markle przekonał się o tym na własnej skórze!


Meghan Markle i królowa Elżbieta II w królewskim pociągu

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w królewskim pociągu

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Królowa Elżbieta II w okularach

Królowa Elżbieta II w okularach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×