Szukaj

Królowa Elżbieta II zdradzona przez nianię. Opublikowała intymne wspomnienia z pracy w pałacu

królowa Elżbieta II

królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II i jej siostra Małgorzata były wychowywane przez nianię. Kobieta zajmowała się nimi przez 16 lat. Po zakończeniu pracy w pałacu opublikowała książkę ze wspomnieniami z pałacu. Jak zareagowała rodzina królewska?

Chociaż księżna Kateksiążę William starają się spędzać ze swoimi dziećmi tak dużo czasu, jak to tylko możliwe, a księżna Diana nie zgadzała się na zatrudnienie niani, nie od dziś wiadomo, że ich rola w rodzinie królewskiej jest bardzo ważna. Nawet królowa Elżbieta II była wychowywana przez nianię. Ona i jej siostra, księżniczka Małgorzata, spędziły kilkanaście lat swojego życia pod opieką Marion Crawford. Niania towarzyszyła im od dnia narodzin aż do okresu dorastania i zrezygnowała z pracy w 1949 roku, kilka lat po zakończeniu wojny. Jej relacje z rodziną królewską były idealne, ale tylko przez krótki czas.

Marion zdecydowała się bowiem spisać i wydać swoje wspomnienia związane z pracą w rodzinie królewskiej. Spytała swoją byłą pracodawczynię, żonę króla Jerzego IV, czy może to zrobić. W odpowiedzi otrzymała list:

Zdecydowanie uważam, że nie powinnaś pisać i podpisywać artykułów o dzieciach, jako że ludzie zatrudnieni u nas na zaufanych stanowiskach powinni być całkowicie dyskretni. Jeśli ty, zaraz po tym, jak zakończyłaś wychowywanie Margaret, zaczniesz pisać o niej i o Elżbiecie, to nie będziemy mogli zaufać już nikomu.

Królowa zgodziła się, by kobieta pracowała z wydawnictwem jako konsultantka, ale nie chciała, by podpisała się pod wspomnieniami własnym nazwiskiem. Crawford zrobiła jednak po swojemu. Jej wspomnienia wydano najpierw jako rozdziały w czasopiśmie, a później jako pełną książkę. I choć nie było w nich nic skandalicznego, pokazywały rodzinę królewską od mniej „wyniosłej” strony. Ich publikacja zniszczyła relację Crawford z byłymi podopiecznymi i jej rodzicami. Gdy w 1988 roku zmarła, rodzina królewska nie wysłała nawet kwiatów na jej pogrzeb – a przecież mieszkała z nimi prawie 20 lat.

Zobacz: Jest oficjalne oświadczenie w sprawie porodu Meghan Markle! Jaką informację przekazała rodzina królewska?

Zobacz: Brytyjska rodzina królewska ukrywa swoje prawdziwe nazwiska?! Członkowie dworu używają wymyślonych pseudonimów!

Zobacz: Rodzina królewska w żałobie. Wystosowali poruszające oświadczenie po ogromnej tragedii


Marion Crawford - niania królowej Elżbiety II

Marion Crawford - niania królowej Elżbiety II

królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia

królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×