Wyszły na jaw kolejne dramatyczne fakty związku księcia Karola z księżną Dianą! Królowa Elżbieta II maczała palce przy ich rozstaniu!

Księżna Diana, książe Karol, królowa Elżbieta II

Księżna Diana, książe Karol, królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II przyczyniła się do rozpadu małżeństwa Diany i Karola

20 rocznica śmierci księżnej Diany zbliża się wielkimi krokami, nic więc dziwnego że zainteresowanie jej życiem, a zwłaszcza związkiem z księciem Karolem, jest większe niż kiedykolwiek. Ich romans był wyjątkowo chaotyczny – książę Karol przed poznaniem Diany spotykał się z jej starszą siostrą. Z samą Dianą widział się tylko na dwunastu randkach, po których postanowił się oświadczyć. Tu historia nie zwalnia tempa, bo już pięć miesięcy później Diana została żoną syna królowej.

11 lat małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany to jedno wielkie pasmo niepowodzeń. Nawet publicznie nie potrafili okazywać sobie sympatii, co bardzo denerwowało królową Elżbietę II i jej męża, księcia Filipa. Diana wymieniła wiele listów z teściem, próbując jakoś rozwiązać problemy w małżeństwie. Niestety, sam książę Filip pozostawał bezsilny i nie potrafił w żaden sposób naprawić ich relacji.

Po ogłoszeniu oficjalnego oświadczenia o separacji, plotki rozsiewały się w zatrważająco szybkim tempie. W słynnym wywiadzie z BBC Diana przyznała się do osobistych problemów i walki z bulimią, ale również do romansu księcia Karola z Camillą Parker Bowles:

Byliśmy we trójkę w tym małżeństwie. Nic dziwnego, że było tłoczno – powiedziała księżna Walii.

List królowej Elżbiety II do księżnej Diany po rozstaniu z Karolem

W końcu poddała się sama królowa. Zmęczona skandalami swojego syna i jego żony, napisała do obojga osobne listy w których rozkazała im się rozwieść w trybie natychmiastowym. Mimo że Elżbieta II nalegała by Dianie pozostawić królewskie przywileje i przydomki, książę Karol pozostawał nieugięty.

Po odebraniu księżnej Dianie przywilejów najbardziej pokrzywdzone były jej własne dzieci. Podobno 14-letni książę William powiedział do matki, że ma się nie martwić, bo zwróci jej wszystko tak szybko, jak tylko zostanie królem. Dianie pozostawiono apartament w pałacu, mogła również zachować zgromadzoną przez czas małżeństwa biżuterię. Z wyjątkiem prezentu ślubnego od królowej.

Książę William ma gest! Podarował księżnej Kate niezwykły prezent związany z księżną Dianą! Jego wartość to istne szaleństwo!

Księżniczka Charlotte to lustrzane odbicie małej księżnej Diany! Porównajcie tylko te dwa zdjęcia

Ujawniono szokującą treść rozmowy księżnej Diany z kochanką księcia Karola!

Wyszły na jaw ostatnie słowa tragicznie zmarłej księżnej Diany! To co powiedziała nadal przeszywa serca jej fanów!


Księżna Diana i książę Karol (film Diana, 7 dni)

Księżna Diana i książę Karol (film Diana, 7 dni)

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Księżna Diana i książę Karol w Korei – ostatnia wspólna wizyta książęcej pary

Księżna Diana i książę Karol w Korei – ostatnia wspólna wizyta książęcej pary

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×