Szukaj

Po sekretnym ślubie Beatrice działo się. Królowa Elżbieta II była w centrum uwagi. Są zdjęcia

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II, tuż po ślubie wnuczki księżniczki Beatrice z Edoardo Mapelli Mozzi, wzięła udział w wyjątkowej ceremonii. Zobaczcie zdjęcia z tych wzruszających chwil.

W ogrodach Zamku Windsor odbyła się dzisiaj wyjątkowa ceremonia i to tuż po ślubie wnuczki Elżbiety II, księżniczki Beatrice. Córka Andrzeja poślubiła swojego narzeczonego Edoardo Mapelli Mozziego. Uroczystość odbyła się w piątek o godzinie 11:00 czasu lokalnego, co potwierdził  Pałac Buckingham w oświadczeniu, które obiegło media:

Prywatna ceremonia ślubna księżnej Beatrice i pana Edoardo Mapelli Mozzi odbyła się o godzinie 11:00 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy w Windsorze. W kameralnej ceremonii uczestniczyła królowa, książę Edynburga i najbliżsi małżonkom. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu.

Zaraz po tym wydarzeniu królowa wzięła udział w innej, nie mniej wzruszającej uroczystości.

Kapitan Sir Tom Moore został rycerzem królowej

Kapitan Sir Tom Moore został rycerzem królowej podczas ceremonii w Zamku Windsor w piątek. 100-latek stał się monumentalną postacią wśród walczących z pandemią koronawirusa, ponieważ zebrał ponad 32 miliony funtów na NHS.

Do weterana dołączyła z tej okazji rodzina, w tym córka Hannah Ingram, zięć Colin Ingram, wnuk Benji i wnuczka Georgia.

Tuż po godzinie 15.00 Moore został pasowany na rycerza i w sieci pojawiły się zdjęcia z tej historycznej ceremonii z królową, która za pomocą miecza, który należał do jej ojca, dopełnia tradycji.

W rozmowie z Sir Tomem Elżbieta II powiedziała:

Dziękuję bardzo. To niesamowita ilość zebranych pieniędzy.

Królowa spotkała się również z rodziną bohatera, stwierdziła:

Sto lat to wielki wiek. W każdym razie to miły dzień. Powodzenia.

Przybycie monarchini było anonsowane grą na dudach i było to jedno z pierwszych oficjalnych obowiązków, jakie królowa wykonała od czasu blokady. Była to bardzo wzruszająca ceremonia, która doceniła niesamowitego seniora.

View this post on Instagram

Arise, Captain Sir Thomas Moore!‬ ‪Today The Queen conferred the Honour of Knighthood on Captain Tom Moore at an Investiture at Windsor Castle. ‪In April, #WW2 veteran, Captain Sir Tom Moore embarked on 100 laps of his garden with the aim to raise £1,000 for @NHSCharities and has now raised over £32 million for the #NHS, and inspired so many people along the way. ‬ ‪Today Captain Sir Tom Moore’s incredible fundraising achievements are recognised with a Knighthood.‬ The Queen awarded Captain Sir Tom Moore with his insignia of Knight Bachelor, after knighting him with the sword that belonged to her father, King George VI. ‪Swipe ⬅️ ???? Captain Sir Tom Moore standing proudly with his family in the Quadrangle of Windsor Castle, following his Investiture ceremony.‬ ‪Congratulations Captain Sir Tom Moore ????????

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Wcześniej kapitan Thomas opublikował wiadomość na Twitterze:

Nigdy nie wyobrażałem sobie, że to się stanie. To ogromny zaszczyt i nie mogę się doczekać spotkania z Jej Królewską Mością Królową. To będzie dla mnie wyjątkowy dzień.


Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Sir Thomas Moore
Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Królowa Elżbieta II pasowała na rycerza kapitana Thomasa Moora

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×