Szukaj

Królowa Elżbieta II szykuje nadzwyczajne orędzie w związku z pandemią. Będzie towarzyszyć jej ktoś jeszcze

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II w obliczu pandemii postanowiła osobiście przemówić do Brytyjczyków. Monarchini przygotowuje telewizyjne orędzie.

W ostatnich dniach Brytyjczycy wzięli sobie do serca zagrożenia związane z koronawirusem. Premier kraju, Boris Johnson, przedstawił serię zaleceń rządu i zaapelował do obywateli, aby pozostali w domach. Zdecydowano również o zwiększeniu liczby wykonywanych testów. Do apelu dołączyła się sama królowa Elżbieta II, która za pośrednictwem Instagrama księcia Williama i księżnej Kate wystosowała specjalne oświadczenie do narodu. Królowa określiła czas, w którym obecnie żyjemy jako „trudny z powodu wybuchu pandemii”.

Z racji panującej pandemii koronawirusana świecie, w trosce o swoje bezpieczeństwo, monarchini wyjechała z Londynu. Czasowo przeniesie się do zamku w Windsorze i nie będzie pokazywać się publicznie. Jednak czasy są jakie są i wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Królowa Elżbieta II: orędzie ws. pandemii koronawirusa

Według Daily Mail, królowa przygotowuje specjalne telewizyjne orędzie skierowanego do swoich rodaków. Ma je wygłosić, by uspokoić nastroje związane z COVID-19. Podobno wystąpienie szykowane jest na dzień, w którym mogłoby wywołać największe wrażenie. Dyskusje na temat nie mają końca. Od dnia, gdy królowa wyprowadziła się z pałacu Buckingham, nie mówi się o niczym innym.

Wszystko wskazuje na to, ze monarchini ma w przemówieniu połączyć się z premierem Wielkiej Brytanii, z którym chce wspólnie zwrócić się do Brytyjczyków.

Ustalono, że do przemówienia dojdzie w kluczowym momencie kryzysu. Wówczas szczególnie istotne będzie podniesienie morali obywateli – zdradza źródło Daily Mail.

Przemowa królowej jest wyczekiwana nie tylko przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale także pozostałych 53 państw należących do Wspólnoty Narodów (m.in. Kanada, Australia, RPA, Gujana i Indie). Będzie to historyczna chwila, bo jak przypomina Daily Mail ostatnie takie nadzwyczajne wystąpienie (nie licząc świątecznych, w których królowa składa Brytyjczykom życzenia), miało miejsce po śmierci matki królowej – w 2002 roku.


Królowa Elżbieta II w Royal Albert Hall

Królowa Elżbieta II w Royal Albert Hall

Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

królowa Elżbieta II i Donald Trump - Londyn 2019

królowa Elżbieta II i Donald Trump - Londyn 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×