Szukaj

Królowa Elżbieta II niespodziewanie zabrała głos ws. koronawirusa. Jej wystąpienie określono jako historyczne

Królowa Elżbieta II – orędzie w sprawie koronawirusa

Królowa Elżbieta II – orędzie w sprawie koronawirusa

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie w sprawie pandemii koronawirusa. Monarichini wystosowała pilną prośbę do przedstawicieli wszystkich państw. Jej słowa w błyskawicznym tempie obiegły światowe media.

Koronawirus sieje coraz większe spustoszenie na świecie. Walkę z wirusem z Wuhan przegrało już ponad 65 800 ludzi, z czego niemal 100 osób w Polsce. Jednym z państw o najwyższym wskaźniku zachorowalności i śmiertelności jest Wielka Brytania. Wśród osób, które zaraziły się COVID-19 był książę Karol – następca brytyjskiego tronu.

Syn królowej wrócił do formy. Pokonał śmiertelnego wirusa i – jak zapewnił w swoim wystąpieniu – czuje się coraz lepiej. Teraz głos zabrała Elżbieta II. Tuż przed północą wystosowała oficjalne orędzie do Wspólnoty Narodów, liczącej 53 kraje. Miało ono wymiar historyczny – dopiero czwarty raz w ciągu swoich 68-letnich rządów monarchini oficjalnie zabrała głos przy innej okazji niż Boże Narodzenie.

Orędzie królowej Elżbiety II w sprawie koronawirusa

Z informacji, jakie przekazały brytyjskie media, dowiadujemy się, że przemówienie królowej Elżbiety II na temat pandemii koronawirusa zostało nagrane przez BBC kilka dni temu na zamku w Windsorze.

Zwracam się do was w czasie, który będzie teraz coraz trudniejszy, gdy ład życia naszego kraju został zakłócony. Wielu z nas ostatnie dni przyniosły wiele bólu, kłopoty finansowe oraz spowodowały gigantyczne zmiany w zwykłym życiu codziennym – rozpoczęła orędzie królowa Wielkiej Brytanii.

Podczas przemówienia monarchini podziękowała pracownikom systemu ochrony zdrowia, sektora opieki społecznej oraz wszystkim osobom, walczącym wspólnie z kryzysem.

Chciałabym podziękować wszystkim pracującym na rzecz naszej służby zdrowia. Jestem w pełni przekonana, że cały nasz naród poprze mnie w tym, że doceniamy to, co robicie – powiedziała Elżbieta II.

Królowa zakończyła swoją przemowę apelem do narodu brytyjskiego. Jak podkreśliła, pozostawanie w domu w trudnym czasie ratuje życie innym. Seniorka rodu Windsorów przekazała także kilka słów w stronę wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym.

Chciałabym zapewnić was, że jeżeli staniemy do tej walki razem, to będziemy w stanie ją przezwyciężyć. Wspólnie wygramy z tą chorobą. Stawaliśmy już w przyszłości wobec wyzwań, ale to jest jedyne w swoim rodzaju. Musimy się z nim zmierzyć wspólnie z całym światem

Królowa wierzy, że w walkę z koronawirusem zaangażują się wszystkie kraje świata. Wówczas efekty będą prawie natychmiastowe.


Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II w futrze

Królowa Elżbieta II w futrze

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×