Szukaj

Królowa Elżbieta II pokazała swój pilnie strzeżony ogród od środka. Coś wspaniałego

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II przebywa obecnie na domowej izolacji w zamku Windsor z księciem Filipem. Podczas niej pokazała swój pilnie strzeżony ogród od środka. Jest przepięknie.

Królowa Elżbieta II do tej pory silnie strzegła swojego ogrodu. Dopiero teraz zdecydowała się na jego pokazanie swoim poddanym, którzy przebywają na domowej kwarantannie w związku z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Taki widok zachwycił niejednego i na pewno wpłynął pozytywnie na nastrój Brytyjczyków. Śmiało można stwierdzić, że monarchini jest w posiadaniu najpiękniejszego ogrodu w całym Londynie. Coś wspaniałego.

Królowa Elżbieta II pokazała swój ogród

Zdjęcia z terenów pałacu Buckingham zostały opublikowane na oficjalnej stronie Royal Family na Twitterze. Wszystko to ma na celu uczczenie National Garden Week, czyli Tygonia Ogrodnictwa organizowanego pomiędzy 27 kwietnia a 3 maja 2020 roku.

Niefortunnie w tym roku przypadł w czasie kiedy to Wielka Brytania zmaga się z koronawirusem i Brytyjczycy przebywają w swoich domach. Dlatego też zdecydowano o pokazaniu ogrodu w internecie. Można na nich zobaczyć zbliżenia kwiatów, w tym dzwonków i glicynii, nakrapiane kamelie i kwitnące wiśnie, a także widoki świeżo ściętej trawy przed pałacem. Pojawiło się także wideo z panoramą ogrodu wraz ze słowami:

W tym tygodniu obchodzimy Narodowy Tydzień Ogrodnictwa i dziękujemy za ogromne korzyści, jakie natura może mieć dla naszego dobrego samopoczucia – szczególnie w tych trudnych czasach.

Przypałacowym ogrodem zajmuje się zespół ogrodników, którzy od dawna pracują dla rodziny królewskiej. To właśnie główny ogrodnik Mark Lane zrobił te piękne zdjęcia.

W ogrodzie Elżbiety II znajdziemy wiele interesujących elementów, w tym dwa drzewa posadzone przez królową Wiktorię i księcia Alberta. Na terenie zielonym jest także jezioro i kort tenisowy oraz aż 40 akrów doskonale wypielęgnowanych trawników – czterokrotnie większych niż stadion Wembley. Teren stanowi siedlisko dla wielu dzikich zwierząt, spotkać tu także można niezwykłe drzewa, w tym cedr himalajski i drzewo indyjskiej fasoli.

Czy królewskie ogrody można zwiedzać?

Ogrody są otwarte każdego lata w ramach letniego otwarcia w pałacu Buckingham. Niestety z powodu pandemii koronawirusa imprezy ogrodowe królowej zostały odwołane w tym roku. Tereny te można było zobaczyć w telewizji, w dokumencie Królowa zielonej planety, kiedy to David Attenborough był oprowadzany po ogrodzie przez Elżbietę II.

W czasie nagrania miała miejsce zabawna sytuacja, kiedy to monarcha poprosiła pracowników o przebudowę terenu po tym, jak zauważyła, że ich zegar słoneczny znajduje się w cieniu. Zwróciła się do głównego ogrodnika:

Czy nie przemyśleliśmy tego? Jestem pewna, że ten zegar oryginalnie nie znajdował się w cieniu. Czy moglibyśmy go przenieść?


Kwiaty w ogrodzie królewskim

Kwiaty w ogrodzie królewskim

Kwiaty w ogrodzie królewskim

Kwiaty w ogrodzie królewskim

Kwiaty w ogrodzie królewskim

Kwiaty w ogrodzie królewskim

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×