Czy królowa Elżbieta II nie lubiła księżnej Diany? Po latach ujawniono smutny sekret

Królowa Elżbieta II, księżna Diana

Królowa Elżbieta II, księżna Diana

Czy królowa Elżbieta II nie lubiła księżnej Diany? Jakie relacje panowały w rodzinie królewskiej, gdy Lady Di jeszcze żyła? Dopiero po latach ujawniono prawdę!

Przypadająca na 31 sierpnia rocznica śmierci księżnej Diany, jak zwykle nie może przejść bez echa. Wspomina ją nie tylko Wielka Brytania, ale i cały świat. Żona księcia Karola cieszyła się sympatią miłośników rodziny królewskiej i nie tylko. Była nadzwyczaj serdeczną i pełną empatii osobą. Tym bardziej dziwiły doniesienia o tym, że królowa Elżbieta II trzymała ją na dystans i nie żywiła do niej szczególnych uczuć.

Zobacz: Księżna Diana walczyła z potworną chorobą! Za 10 tysięcy funtów jej lokaj wyjawił nieznaną, brutalną prawdę

Czy królowa Elżbieta II nie lubiła księżnej Diany?

Zwykle przedstawiano ich kontakt ze sobą jako wyjątkowo chłodny. Filmy i książki zwykle podtrzymywały właśnie taki obraz relacji panujących między Królową Elżbietą II i jej synową, bo to zwyczajnie dodawało dramatyzmu całej sytuacji. Prawda jest jednak zupełnie inna. Wszystko opisała Ingrid Seward w królewskiej biografii.

Okazuje się, że królowa Elżbieta II darzyła Dianę sympatią i szczerze wspierała ją, także wtedy, gdy jej syn ją zawiódł. Mowa o romansie księcia Karola z Camillą Parker Bowles. To złamało serce Diany, która mogła wtedy liczyć na wsparcie teściowej. Królowa Elżbieta II próbowała ratować sytuację. To ona zaproponowała księżnej, żeby zamieszkała w pałacu Buckingham, krytykowała także postępowanie syna.

bacz: Widzieli śmierć księżnej Diany, dopiero teraz ujawnili nieznane fakty. A jednak doszło do zabójstwa?

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Tak duże obciążenie psychiczne dla księżnej okazało się niszczycielskie. Diana sama także wdała się w romans i wtedy królowa zaproponowała małżonkom, by zdecydowali się na separację. Głęboko wierzyła w to, że jeszcze uda im się naprawić relacje. Wszystko wskazuje więc na to, że świat filmu i książek nieco wyolbrzymił „chłodne relacje” panujące między kobietami. Jak sami widzicie, była to relacja pełna czułości, zrozumienia i szczerego wsparcia.

Zobacz: Książę Karol skompromitowany! Do sieci trafił zapis nagrania, na którym następca brytyjskiego tronu świńtuszy z Camillą! Co na to Diana?


Księżna Diana w biało-granatowym komplecie

Księżna Diana w biało-granatowym komplecie

Księżna Diana w swoim gabinecie w Pałacu Kensington (sesja dla Vogue'a)

Księżna Diana w swoim gabinecie w Pałacu Kensington (sesja dla Vogue'a)

Księżna Diana w białej sukni

Księżna Diana w białej sukni

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×