Królowa Elżbieta II jest na wyczerpaniu. Stanowcza reakcja księżnej Kate zaimponowała światu

Księżna Kate, królowa Elżbieta II

Księżna Kate, królowa Elżbieta II

Rok 2020 nie był łatwy dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Jego końcówka tylko dokłada kłopotów. Królowa Elżbieta mocno wszystko przeżywa, ale ma ogromne wsparcie w księżnej Kate.

Królowa Elżbieta II jest bardzo zmęczona. Wydarzenia w 2020 roku odcisnęły na niej piętno. Coraz częściej mówi się, że już wkrótce abdykuje, a królem zostanie książę Karol. Jednak Kate nie chce dopuścić, żeby stało się to w najbliższym czasie. Dlaczego?

Księżna Kate walczy o królową Elżbietę II

Wiele wydarzeń tego roku złożyło się na nie najlepszy stan psychiczny królowej. Niedawno pojawiły się nowe powody do zgryzoty.

Dwadzieścia trzy lata od śmierci matki książę William nadal walczy o sprawiedliwość. W zeszłym tygodniu wydał oświadczenie, w którym wyraził poparcie dla niezależnego śledztwa w sprawie wywiadu księżnej Diany z 1995 r. z dziennikarzem BBC Martinem Bashirem.

Niezależne dochodzenie to krok we właściwym kierunku. Powinien pomóc w ustaleniu prawdy stojącej za działaniami, które doprowadziły do ​​wywiadu w Panoramie i późniejszych decyzjach podjętych przez osoby z BBC w tamtym czasie – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w Kensington Palace.

Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak brat Diany, Karol Spencer, stwierdził, że Martin okłamał go i Dianę w sprawie rodziny królewskiej, w konsekwencji czego ta zgodziła się na rozmowę.

William nie spocznie w swoim dążeniu do sprawiedliwości dla swojej mamy – w końcu, jako nastolatek był świadkiem jej traumy i łez z powodu jej małżeństwa i gry medialnej, w której brała udział, i to zapaliło w jego pamięci najbardziej bolesne wspomnienia – mówi informator tabloidu.

William zwykł łączyć siły z Harrym w sprawach związanych z ochroną dziedzictwa i pamięci ich mamy, ale tym razem w oświadczeniu były wyraźnie tylko jego słowa. To bardzo smutne, że nie mogą nawet dogadać się w sprawie obrony Diany, ale to wskazuje, jak głęboka obecnie dzieli ich przepaść. Jeśli nie mogą dogadać się w tym przypadku, trudno jest znaleźć ważniejszy powód, żeby znowu zaczęli rozmawiać.

Od wnuka księcia Harry’ego i jego żony Meghan Markle, którzy ustąpili ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, po udział księcia Andrzeja w skandalu z Jeffreyem Epsteinem i oczywiście COVID-19, 2020 był jednym z najcięższych w trudnych latach długiego panowania królowej Elżbiety II.

Teraz jeszcze pojawił się czwarty sezon niezwykle popularnego serialu The Crown w serwisie Netflix z niepochlebnymi portretami jej rodziny. Jej Królewska Mość jest na wyczerpaniu.

Królowa miała zły rok, z Megxitem, księciem Andrzejem i COVID-em… to, czego teraz nie potrzebuje, to wiele napastliwych nagłówków opartych wyłącznie na fikcyjnym serialu telewizyjnym – wyjaśnia Phil Dampier – Podczas gdy poprzednie odcinki zostały osadzone w odległej przeszłości, gdzie pewna licencja artystyczna była zrozumiała, to ta najnowsza seria przeciąga czas wielkiego zamieszania i nieszczęścia w rodzinie królewskiej, w której większość osób wciąż żyje.

W tym sezonie scenariusz szczególnie koncentruje się na trójkącie miłosnym Diany, Karola i Camilli i jest krytykowany za nieścisłości.

Nawet jeśli koncepcja The Crown była dokładna – a tak nie jest – królowa musi rozpaczać, że wszystko to zostało wyciągnięte 20 i 30 lat po wydarzeniach – dodaje Phil.

Wszyscy są zaniepokojeni tym, jaki wpływ ten cały rok miał na 94-letniej monarchini. Mówi się, że księżna Cambridge wspiera Jej Królewską Mość za murami pałacu i jest z nią w stałym kontakcie.

Jeden pozytyw dla królowej to wsparcie, jakie otrzymała od Williama i Kate. Zbliżyli się do siebie i cały czas rozmawiają przez telefon. Kate stała się największym zwolennikiem królowej i chce ją chronić.

W rzeczywistości, gdy krążą plotki, że królowa może abdykować w przyszłym roku w swoje 95. urodziny, Phil mówi, że Kate jest jednym z niewielu członków rodziny królewskiej, który ją zachęca, by pozostałą na tronie. Middleton stanowczo zareagowała, gdy dowiedziała się o planach monarchini i jej świty.

Kate chciałaby, aby królowa pozostała sprawna i zdrowa do 100 lat i pozostała na tronie tak długo, jak to możliwe. Wie, że będzie dużo czasu dla niej i Williama na panowanie, ale w tej chwili zdaje sobie sprawę, że jej najważniejszym obowiązkiem jest wspieranie monarchini – relacjonuje New Idea.

Postawa księżnej zaimponowała nie tylko królowej, ale także otoczeniu, które miało okazję zobaczyć, jak żarliwie wspiera babcię swojego męża.

Widać, że robi to z głębi serca i szczerze, z szacunkiem i oddaniem. Całe otoczenie królowej jest poruszone postawą Kate.

Czy uda się Kate przekonać sędziwą królową do pozostania na tronie?


Królowa Elżbieta II , Kate i William- garden party w pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta II , Kate i William- garden party w pałacu Buckingham

Księżna Kate i książę William oprowadzili królową Elżbietę II po ogrodach

Księżna Kate i książę William oprowadzili królową Elżbietę II po ogrodach

Królowa Letizia, księżna Kate, księżna Camilla - Order of the Garter

Królowa Letizia, księżna Kate, księżna Camilla - Order of the Garter

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×