Historyczne słowa. Królowa Elżbieta II publicznie podsumowała księżną Camillę!

Księżna Camilla i królowa Elżbieta II – jaki mają kontakt?

Księżna Camilla i królowa Elżbieta II – jaki mają kontakt?

Królowa Elżbieta II złożyła hołd księżnej Camilli

Książę Karol w środę 14 listopada świętował swoje 70 urodziny. Z tej okazji wydano przyjęcie, na którym nie mogło zabraknąć członków rodziny królewskiej, łącznie z jej najważniejszym przedstawicielem – królową Elżbietą II. Monarchini zdobyła się na gest, który poruszył tysiące serc. Podczas przemowy zwróciła się nie tylko do swojego syna, ale także do jego żony. Co powiedziała?

Karol jest najstarszym kandydatem do następcy tronu. Przez ostatnie lata robi wiele, aby zyskać sympatię ludu, który według sondaży zdecydowanie bardziej wolałby w roli króla widzieć księcia Williama (80 do 20 procent). Zasady są jednak nieubłagane. Pierwszy w kolejce do przejęcia tronu po Elżbiecie II jest Karol. Plotki głoszą, że królowa przekaże mu koronę i berło w 2019 roku.

Nie da się ukryć, że matka jest bardzo duma ze swojego syna. Taki wniosek można wysnuć po przemowie, którą wygłosiła podczas jego urodzin:

Przez 70 lat ja i Filip obserwowaliśmy jak Karol staje się mecenasem sztuki, liderem na polu charytatywnym. Oddanym i szanowanym dziedzicem tronu, którego można porównać z każdym minionym królem – oraz cudownym ojcem. 

Mało kto spodziewał się jednak słów, które padną chwilę później. Elżbieta II wspomniała nie tylko o księciu, ale także o jego żonie, księżnej Camilli:

Przede wszystkim, wspierany przez swoją żonę, Camillę, jest mężczyzną z pasją i kreatywnością. Tym toastem życzę ci wszystkiego najlepszego, mój synu.

Najwyraźniej królowa docenia rolę jaką Camilla odgrywa w życiu jej syna. Tym sposobem udowodniła, że plotki o rzekomym konflikcie na brytyjskim dworze są wyssane z palca.

Skandal w pałacu Kensington! Prywatna asystentka Meghan Markle rzuciła pracę. Nie była pierwsza!

Księżna Meghan i księżna Kate wystrojone w diamenty na przyjęciu urodzinowym księcia Karola. Były wisienkami na długiej liście gości!

Na to czekali wszyscy! Królowa Elżbieta II wyróżniła księcia Karola w dniu urodzin. Pierwsza taka sytuacja w historii!


Książę Karol i księżna Camilla na obchodach urodzin księcia Karola w pałacu Buckingham

Książę Karol i księżna Camilla na obchodach urodzin księcia Karola w pałacu Buckingham

Książę Karol na oficjalnych obchodach swoich 70, urodzin

Książę Karol na oficjalnych obchodach swoich 70, urodzin

Książę Karol z urodzinowym balonem i prezentem od księżnej Camilli

Książę Karol z urodzinowym balonem i prezentem od księżnej Camilli

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×