Szukaj

94-letnia Królowa Elżbieta II jeździ konno na kwarantannie. Pierwsze zdjęcia monarchini od czasu pandemii

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II w czasie pandemii koronawirusa nie występuje publicznie. Do tej pory było brak także jej oficjalnych zdjęć. Przymusową izolację spędziła w zamku Windsor, gdzie ostatnio sfotografowano ją podczas jazdy konno.

Królowa Elżbieta II wycofała się z życia publicznego na początku marca. Jej decyzja była związana z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Wtedy to też ogłoszono przymusową, domową izolację Brytyjczyków. Jednak zanim na dobre zamknęła się w zamku Windsor, zdążyła jeszcze wygłosić orędzie do narodu, ku pokrzepieniu serc.

Zwracam się do was w czasie, który staje się coraz trudniejszy, gdy życie naszego kraju zostało zakłócone. Te zakłócenia przyniosły części nas ból, wielu – kłopoty finansowe, a wszystkim – ogromne zmiany w życiu codziennym – mówiła.

Podczas przemówienia monarchini podziękowała także pracownikom służby zdrowia, sektora opieki społecznej oraz wszystkim osobom, walczącym wspólnie z kryzysem.

Chciałabym podziękować wszystkim pracującym na rzecz naszej służby zdrowia. Jestem w pełni przekonana, że cały nasz naród poprze mnie w tym, że doceniamy to, co robicie – powiedziała Elżbieta II.

Królowa Elżbieta II pokazała swój ogród

Choć monarchini do tej pory silnie strzegła swojego ogrodu, to ciężka sytuacja w kraju spowodowała, że odczuła chęć podzielenia się pięknymi widokami z poddanymi. W ten sposób chciała poprawić kiepski nastrój Brytyjczyków. Zdjęcia z terenów pałacu Buckingham zostały opublikowane na oficjalnej stronie Royal Family na Twitterze. Przy okazji uczczono także National Garden Week, czyli Tydzień Ogrodnictwa organizowany pomiędzy 27 kwietnia a 3 maja 2020 roku.

Królowa Elżbieta II jeździ konno na kwarantannie

Do tej pory na próżno było szukać oficjalnych zdjęć królowej. Jednak teraz, ponad miesiąc od wprowadzenia obostrzeń, w sieci pojawiły się pierwsze jej zdjęcia od czasu izolacji. W miniony weekend Elżbieta zdecydowała się wybrać na przejażdżkę konną po Home Park. Na Twitterze możemy podziwiać fotografie z tej aktywności. Dobry humor nie opuszczał monarchini.


Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta II na koniu

Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×